Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Xiaomi opět na lovu. Nyní zkopírovalo sluchátka AirPods do vlastní verze AirDots Pro

I ti nejvěrnější fanoušci značky Xiaomi musí uznat, že si tento čínský výrobce elektroniky od Applu „půjčuje“ až příliš. Nejde jen o kopírování telefonů a tabletů nebo adopci jablečných marketingových aktivit k jeho obrazu, ale také až komické vykrádání doplňkových produktů. Jmenovitě bezdrátových sluchátek AirPods, na jejichž velmi podobném designu a funkčnosti postavilo svou novou verzi sluchátek AirDots.

Takzvané AirDots Pro jsou druhou generací původních AirDots, tedy prvních bezdrátových sluchátek této značky. Oproti svému předchůdci se však výrazně liší, a to až do takové podoby, že by se daly na první vzdálenější pohled splést právě s AirPody. Nejen, že vzhled samotných sluchátek je velmi podobný (ač Xiaomi očividně sází na o něco „hranatější“ pojetí), ale také dobíjecí/ochranná krabička je takřka totožná.

Foto: Xiaomi

Číňané si mimo jiné vypůjčili i funkční vlastnosti AirPodů, které se během letošních Vánoc staly snad nejprodávanějším hudebním doplňkem na minimálně českém trhu (a patrně i tom americkém). AirDots Pro má být možné ovládat poklepáním, konkrétně pro spuštění či pozastavení hudby. Nechybí ani funkce pro vyvolání hlasového asistenta. Na druhou stranu jsou tyto prvky poměrně běžné i u jiných výrobců.

Co se pak týče rozdílů, AirDots Pro nabízí Bluetooth 5.0, voděodolnost a také sadu nástavců pro různé rozměry uší. Na baterce by pak měly vydržet hrát přibližně 4 hodiny, přičemž dobíjecí krabička má poskytnout až dalších 10 dodatečných hodin s tím, že se sluchátka na 100 % nabijí do 60 minut.

Vedle bílé barvy by měly být k dispozici také v černé (Foto: Xiaomi)

Největším lákadlem pro zákazníky pak má být cena. Ta je logicky nižší než u 5tisícových AirPodů, a to až téměř čtyřikrát. V přepočtu stojí něco okolo 1 400 korun (cca 60 dolarů), nicméně zatím nejsou k běžnému dostání.

Xiaomi v tom není samo

Xiaomi však rozhodně není jedinou firmou, která kopíruje AirPody. Například Huawei před nedávnem uvedlo na trh takzvané FlyPods, které jsou jablečným sluchátkům podobnější než nový zástupci od Xiaomi.

Foto: Huawei

Komentáře