Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Z Apple Pay se budou brzy těšit i Slováci. Platební služba tam má dorazit o měsíc později než do Česka

Vzhledem k tomu, že se z Apple Pay v posledních měsících stal snad nejskloňovanější jablečný pojem v Česku, je k dispozici už poměrně dost informací k tomu, aby se daly dělat nějaké konkrétnější závěry. Již totiž není tajemstvím, že dlouho očekávaná platební služba oficiálně na český trh dorazí na přelomu ledna a února letošního roku.

Hned zpočátku pak mají Apple Pay v Česku podporovat banky jako Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Moneta a Air Bank, která je dle nejnovějších zjištění serveru AppleCrunch po technické stránce na implementaci plně připravena. O podpoře jako takové již ostatně dříve přinesl exkluzivní zprávu sesterský web CzechCrunch.

Foto: Apple

Často se však zapomíná na Slovensko, jehož občané a současně majitelé zařízení od Applu na tento komfort také netrpělivě čekají. Nemělo by to ale trvat dlouho. Pokud lze považovat informace slovenského serveru Živé.sk za spolehlivé, Slovákům by tato služba měla být oficiálně zpřístupněna v březnu, tedy o přibližně měsíc později než v Česku.

Server se odvolává na anonymní zdroje z prostředí tamních bank, kterým měl Apple příchod v tomto měsíci již oznámit. I když je zatím nutné brát tyto zprávy s rezervou, vstup Apple Pay na slovenský trh ve stejném čtvrtletí jako vstup do Česka by rozhodně mohl dávat smysl.

Do Německa dorazilo Apple Pay v polovině minulého měsíce

Podobně jako v Česku, i na Slovensku jsou lidé na bezkontaktní placení zvyklí a bezkontaktní terminály jsou široce rozšířené. Na slovenském území je přes 40 tisíc míst, kde jsou k dispozici terminály umožňující platby pomocí technologie NFC, takže se dá očekávat, že Apple Pay i u našich východních sousedů padne na úrodnou půdu.

Komentáře