Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Angela Ahrendts: Mám v plánu si dát přes léto pauzu a užít si cestování, než přijmu nové závazky
Angela Ahrendts (Foto: Fortune Conferences/Flickr)

Je tomu sotva pár dní, co samotný Apple oznámil, že 15. dubna opustí jeho řady jeden z klíčových členů – Angela Ahrendts, která po dobu pěti let v cupertinské firmě zastávala pozici senior viceprezidentky pro maloobchodní prodej. Ačkoliv se hned vědělo, že na jejím postu usedne velmi zkušená Deirdre O’Brien, dosud se netušilo, co za odchodem Angely skutečně stálo a kam svou profesionální kariéru posune dále.

I když některé zprávy poukazují na to, že by za koncem Angely mohly stát ne příliš lichotivé prodejní výsledky iPhonů v posledním kvartálu, většina indicií však nasvědčuje tomu, že jde pravděpodobně o odchod ve smíru s cílem pouze změnit obor práce a vrátit se od každodenního náročného šéfování zpět ke klidnějšímu životu.

Ostatně druhou domněnku Angela naznačením potvrdila na módní přehlídce Ralpha Laurena, které se před pár dny zúčastnila. Během ní veřejnosti sdělila, že „má v plánu si dát přes léto pauzu a užít si trochu cestování, než přijme další nové závazky.“

Deirdre O’Brien, Tim Cook, Angela Ahrendts a zaměstnanci Applu (Foto: Apple)

S tím se má nyní pojit jak návštěva mise ve Rwandě, tak i výlet do Londýna, kde žije její manžel a dvě děti. „Můj manžel se mnou neustále putoval mezi Londýnem a San Franciscem a teď je řada na mě, abych se přizpůsobila,“ dodala během přehlídky.

Ačkoliv však bude osobní a rodinný život pro Angelu, jejíž práce v Applu obnášela spoustu starostí ohledně Apple Storů a prodeje jako takového, nyní klíčový, s největší pravděpodobností nebude chtít usnout na vavřínech. Podle reportu serveru Financial Times by totiž Angela mohla usednout na jednu z vedoucích pozic právě Ralpha Laurena.

Angela Ahrendts (vlevo) s youtuberkou iJustine (Foto: Apple)

Nebylo by na tom nic překvapivého. Tato 58letá Američanka totiž delší dobu přímo vedla dalšího módního giganta Burberry a vzhledem k tomu, že v Ralph Laurenovi od minulého roku působí jako jedna z členek představenstva, dávalo by to velký smysl. Nelze tak pochybovat o jejím přínosu, který si navíc vypilovala i během angažmá v Applu po boku Tima Cooka a dalších výkonných jmen.

Komentáře