Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Aplikace Chameleon umožňuje přepínat mezi tmavým a světlým režimem v menu baru macOS
Foto: Apple

S příchodem operačního systému macOS Mojave se majitelé Maců konečně dočkali jedné z nejočekávanějších novinek posledních let. Apple totiž do nového operačního systému, který k prvním uživatelům zamířil v září loňského roku, implementoval tmavý režim, který v případě aktivace nastaví tmavou barevnou paletu napříč celým operačním systémem. A to včetně výchozích aplikací Macu a zároveň aplikací třetích stran, které tuto funkci podporují. Tímto krokem Apple potěšil velkou část své fanouškovské základny, která po podpoře tmavého režimu volala několik let.

Zejména vývojářům a obecně lidem, kteří před monitory tráví hodně času totiž takzvaný dark mode usnadňuje práci v noci, ulevuje očím a údajně i zvyšuje koncentraci.

Přepínat mezi světlým a tmavým režimem lze standardně v předvolbách systému a následně podsložce obecné, kde si uživatel může zároveň zvolit barevný akcent a zvýraznění ovládacích prvků, od fialové a růžové až po zelenou nebo šedou barvu. To může být za určitě konstelace, zejména v případě, kdy uživatel mezi světelností přepíná několikrát za den zdržující a bylo proto jen otázkou času, než někdo přijde s elegantnějším řešením.

Aplikace Chameleon

Právě to se povedlo mexickému vývojářu Juanu Aldanovi, který vytvořil macOS aplikaci Chameleon. Ta po nainstalování a udělení patřičných práv umožňuje přepínat mezi světlým a tmavým režizem přímo z macOS menu baru, včetně možnosti nastavit libovolný barevný akcent a barvu zvýraznění. To vše na jeden klik.

Aplikaci můžete vyzkoušet po dobu 7 dní. Poté je třeba zaplatit symbolický poplatek vycházející v přepočtu na 46 korun. Na podobné bázi funguje i například řešení pod názvem Night Owl, které reaguje i na nastavené denní rozvrhy.

Komentáře