Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple od roku 2008 vyplatil evropským vývojářům přes App Store okolo 25 miliard dolarů

O tom, že se z vyvíjení her a aplikací pro iOS může stát zajímavě placená práce, dnes již pravděpodobně nikdo nepochybuje. Dokazují to i například oficiální údaje Applu, které pojednávají o 120 miliardách dolarů (cca 2,7 bilionu korun), jež byly vývojářům z celého světa vyplaceny od roku 2008 (respektive od startu online obchodu App Store). Úctyhodný podíl na tomto čísle navíc mají i Evropané.

Podle Olivera Schussera, vice prezidenta Applu pro Apple Music a další mezinárodní obsah, se totiž evropští vývojáři v průběhu uplynulých deseti let postarali o přibližně dvacet procent všech výplat na App Storu. To dělá okolo 25 miliard dolarů (cca 575 miliard korun). Jde navíc o čisté příjmy, respektive částky, které jsou poníženy o 15- až 30% poplatky Applu.

Foto: Apple

Mezi nimi se samozřejmě objevují i vývojáři z České republiky. Může například o studio Amanita Design, které na App Storu drží oblíbenou tituly jako Samorost 3BotaniculaChuchel nebo Machinarium, nebo třeba MADFINGER Games.

Schusser mimo jiné zmínil i aktuální pozici hudební streamovací služby Apple Music, která podle všeho stále sedí na přibližně 50 milionech předplatitelů. Jejich počty by ale měly přibývat díky exkluzivním hudebním partnerstvím, do nichž má Apple opět více šlapat. Není totiž tajemstvím, že obsah, na kterém si firma dohodne s oblíbenými interprety, je velmi cenný a mnohdy i rozhodující.

Komentáře