Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay dorazí do Česka už 19. února. Vedle tradičních bank ji bude podporovat i Twisto
Foto: MasterCard

O Apple Pay se toho za poslední měsíce ve spojitosti s Českou republikou napovídalo hodně. Delší dobu se vědělo, že se jablečná platební služba dočká oficiální české podpory na začátku letošního roku, nicméně na povrch se nedostal žádný přesnější termín vyjma toho, že bude Apple Pay k dispozici na přelomu ledna a února (později i března). Nyní by však mělo být jasno: 19. února.

Právě v tento den by dle informací sesterského webu CzechCrunch s odkazem na zdroje ve vybraných finančních institucích včetně karetních asociací měl Apple oficiálně posvětit spuštění Apple Pay v Česku, na které se uživatelé iPhonů nebo Apple Watch těší už dlouhé roky. A jak je už z předchozích článků serveru AppleCrunch známo, hned první den by službu měly podporovat Air Bank, Komerční banka, Česká spořitelna, Moneta a mBank.

„Mohu potvrdit, že Apple Pay v tuto chvíli testují naši zaměstnanci a že chceme být v první vlně bank, které Apple Pay nabídnou v Čechách,“ říká mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Očekává se však, že do konce letošního roku by se na Apple Pay měly adaptovat i další české banky jako Raiffeisenbank, Fio banka, Equa bank, Creditas a také ČSOB, které to údajně plánuje v létě (spolu s dalším oknem, kdy bude Apple do služby vpouštět další banky).

Vedle tradičních bank bude Apple Pay integrovat i český fintech startup Twisto, který se ni poslední měsíce připravuje„Máme extrémní zájem, aby i uživatelé Twista mohli platit mobilním telefonem, protože věříme v budoucnost placení bez plastu, tedy fyzických karet. Spuštění Apple Pay nyní nechceme žádným způsobem komentovat, nicméně výhodou Twista zůstává, že ho mohou používat klienti jakékoliv banky,“ říká šéf Twista Michal Šmída.

Co se týče integrace Apple Pay v podání Twista, princip by měl být založen na tom, že si klient do Twista nahraje vlastní platební kartu, přes kterou by následně platil. Fungovat by to tak mělo i pro takové banky, které by ještě Apple Pay nepodporovaly, což situaci pro klienty zajímavým způsobem ulehčuje.

Foto: Apple

O tom, jaké instituce budou nakonec Apple Pay hned v první vlně podporovat, bude nicméně rozhodnuto až v úterý 19. února. Může se toho totiž ještě poměrně dost změnit, což by konkrétně u Applu nebylo poprvé ani naposled.

Komentáře