Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Design prodejen Apple Store inspiroval i první kamenný obchod Raspberry Pi

Designové prodejny Applu, které jsou oficiálně nazývané jako Apple Store, vždy sloužily jako velká inspirace pro firmy (zpravidla ty technologické), co se týče externí i interní architektury. Dokonce se z jablečných obchodů snaží čerpat i americké prodejny marihuany a marihuanových doplňků nebo IQOS, který vyrábí poněkud kontroverzní „zdravější“ alternativu ke kouření cigaret.

Vysvětlení je jednoduché: chtějí své zákazníky okouzlit nejen svými nabízenými produkty, ale také zážitky, které si z nakupování odnesou. A právě to umí Apple Story velmi dobře, čehož si všímá i kultovní britská nadace Raspberry Pi Foundation, jež stojí za stejnojmenným kutilským mikropočítačem.

Proto, aby své řešení, které je zpravidla určené zejména pro geeky a technologické nadšence, rozšířilo i mezi běžné zákazníky, otevřela v nákupním středisku Grand Arcade v anglickém městě Cambridge první kamennou pobočku se sortimentem Raspberry Pi a souvisejícím příslušenstvím, která svým zázemím Apple Story poměrně dost připomíná.

Podobným způsobem jsou nabízeny i Apple Watch v Apple Storech

Na první pohled lze zpozorovat, že Raspberry Pi Foundation kladla velký důraz na jednotlivé rozložení nabízeného zboží. Po bocích prodejny jsou umístěny poličky s doplňky (myši, klávesnice, externí disky, hrníčky nebo plyšáci) s displeji, na nichž se promítá tematický obsah.

V prostoru se pak nachází masivní stoly s těmito mikropočítači, jež jsou napojené na monitory a zákazníci si je hned mohou vyzkoušet (včetně nejnovějšího modelu Raspberry Pi 3 Model B+ s cenou okolo 1 100 Kč). Nechybí ani slogany a loga na stěnách, které jen dotváří celou minimalistickou atmosféru s cílem poskytnout ty nejlepší nákupní zážitky.

Komentáře