Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky této aplikaci od 16letého vývojáře si můžete prohlížet Wikipedii přímo na Apple Watch

Wikipedia dlouhodobě patří mezi oblíbené internetové destinace pro hledání informací. Z původního vedlejšího projektu autorů Jimmyho Walese a Larryho Sangera se v průběhu 18 let stal klíčový zdroj pro všechny, kteří chtějí prakticky cokoliv najít hned a na jednom místě. Logicky je tak Wikipedia využívaná hojně na iPhonech, jež mají uživatelé vždy po ruce. Podle Willa Bishopa by však tato záležitost neměla zůstat jen „po ruce“, ale rovnou „na ruce“.

Tento 16letý australský vývojář totiž rozšířil svou aplikaci MiniWiki i na Apple Watch, díky níž umožňuje uživatelům hledat nejrůznější informace přímo z jablečných hodinek. A ačkoliv se na první dojem může zdát prohlížení textů na relativně malém displeji Apple Watch poněkud bolestivé a neefektivní, v jistých situacích se tato možnost může velmi hodit.

Co se týče uživatelského rozhraní, nejde o žádné mistrovské dílo. MiniWiki vypadá na hodinkách poměrně standardně a v rámci možností přehledně, a to díky tradičnímu černému pozadí, na kterém vystupuje bílé písmo s modrými prvky. Mnohem zajímavější jsou pak funkce, které MiniWiki na watchOS nabízí.

Jednou z nejpodstatnějších je funkce pod označením Nearby. Aplikace totiž pozná, kde se uživatel nachází, a hned na domovské stránce nabídne informace a všeobecné údaje o lokalitě a věcech, které jsou okolo. Typickým příkladem tak může být poznávání nového města nebo třeba běh neznámými zákoutími.

Právě s běháním se může pojit i další funkcionalita, a sice možnost internetového připojení bez nutnosti mít po ruce iPhone. To však platí jen v případě, že má dotyčný Apple Watch s LTE modulem. Pokud je však nemá, lze si vybrané články například předtím uložit (čímž ale Nearby ztrácí svůj smysl) pro offline čtení.

MiniWiki, která může být i dobrým společníkem třeba studentů během výuky, je k dispozici zdarma na App Storu.

Komentáře