Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Firma Eight Sleep uvedla matraci, která po propojení s iOS dokáže během noci automaticky měnit svou teplotu

V poslední době vidíme prudký prudký rozmach v oblasti technologií týkajících se zlepšování lidského zdraví, na které se klade čím dál větší důraz. To je bezpochyby spojené i s běžným životním stylem průměrného člověka dnešní doby, který žije často velmi nezdravým životním stylem vzhledem k tomu, že tráví čas sedavou prací a nevěnuje příliš času fyzické aktivitě ani neklade velký důraz na kvalitní spánek. Toho začaly využívat některé firmy, které nabízí lidem řešení pro zlepšení jejich fyzického i psychického zdraví.

Právě americká technologická firma Eight Sleep nyní představila svou nejnovější vychytávku, chytrou matraci s názvem The Pod, která má za úkol za využití technologií zdokonalit kvalitu spánku svých uživatelů. Matrace jako úplně první na světě kombinuje několik funkcí, které hrají v této věci zásadní roli, jako je dynamická regulace teploty, sledování biometrických funkcí, její propojení s iPhonem a monitorování spánku.

Ke svému fungování matrace využívá umělé inteligence, která se průběžně učí spánkový režim uživatele a díky tomu dokáže automaticky upravovat svou teplotu podle teploty lidského těly, která se v průběhu noci mění. V době, kdy tělo usíná, tělesná teplota pomalu klesá, s příchodem rána se potom znovu zahřívá.

„Díky nové matraci The Pod jsme úplně první společností, která se zaměřuje na všechny aspekty kvalitního spánku. Přišli jsme s prakticky neviditelným řešením, které je zabudováno do matrace, učí se a upravuje teplotu na základě vašeho cirkadiánního rytmu, aby vám v noci nikdy nebylo moc teplo nebo naopak zima,“ říká Matteo Franceschetti, spoluzakladatel a CEO firmy Eight Sleep.

Veškeré údaje o teplotě a dalších spánkových specifik lze kontrolovat přímo na iPhonu

Pro vývoj matrace byl prováděn speciální výzkum za asistence experů v tomto oboru, který dohromady nasbíral 43 milionů hodin dat využitých k následnému vývoji. Kromě toho firma samozřejmě využívala i informace získané v průběhu svého působení od svého vzniku v roce 2014.

Všechny dosavadní funkce v jednom

Již zmíněnou vlastností matrace je mimo jiné také možnost monitorování spánku využitá už z předchozího modelu. The Pod dokáže monitorovat kvalitu spánku i jeho trvání a zkoumat fyziologické faktory a okolní prostředí. Na základě toho potom systém vytvoří jedinečnou analýzu na míru každému uživateli a s tím dostane také několik tipů, které může aplikovat pro zlepšení kvality svého spánku. Možné je také nastavit rozdílnou teplotu pro každou stranu postele zvlášť a propojit matraci pomocí aplikace pro iOS i Android skrz WiFi s dalšími chytrými zařízeními v domácnosti, jako je chytré osvětlení či hlasový asistent.

Ačkoliv si matrace dokáže teplotu na základě aktuálního stavu nastavit sama, je možné ji nastavit i manuálně v rozmezí 12 až 46 stupňů Celsia. Funkce thermal alarm může uživateli posloužit prakticky jako budík díky tomu, že lze nastavit ochlazení matrace v určitý čas. Matrace dokáže navíc pomoci uživatelům rychleji usnout a strávit tak více času v hlubokém spánku a s tím snížit množství častého přerušování různými podněty v průběhu noci.

Počáteční cena 45 tisíc korun

Matraci The Pod je možné si už nyní rezervovat online za 95 dolarů se zbývajícím zůstatkem splatným při dopravě, která by měla začít už letos v dubnu. Cena matrace začíná na 1 995 dolarech, tedy zhruba 45 tisících korunách, pokročilejší model je potom v nabídce za 2 495 dolarů, tedy 56 tisíc korun. Naneštěstí pro české zájemce bude zatím The Pod dostupný pouze v USA.

Komentáře