Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Komunikační službu WhatsApp lze na iOS nově zabezpečit pomocí Face ID či Touch ID

Ač může spojení Facebooku a uživatelské bezpečnosti vzhledem ke kauze s firmou Cambridge Analytica z minulého roku (a dalších únicích dat) působit poněkud nedůvěryhodně, i tak se společnost Marka Zuckerberga snaží svou reputaci postupně napravovat. Nově se toho snaží docílit i skrze oblíbenou komunikační platformu WhatsApp, kterou v roce 2014 koupil.

Do její verze pro operační systém iOS totiž integroval nové bezpečnostní prvky v podobě Face ID, kterým disponují iPhone X a novější modely, a Touch ID, jež je stále relevantním biometrickým zabezpečením. Díky těmto funkcím si tak uživatelé mohou WhatsApp jednoduše zamknout pro případ, kdyby se chtěl do ní někdo chtěl dostat přes jejich odemknuté zařízení.

Zatím však jde pouze o autentifikátor pro samotný vstup do aplikace. Pokud mají uživatelé aktivováno zobrazování úryvků zpráv v Oznamovacím centru, budou tyto texty i přes uzamčení WhatsApp stále viditelné. Mohou tak ně rovněž odpovídat, aniž by otevírali aplikaci, což platí i pro přijímání příchozích hovorů.

Nastavení je velmi snadné: stačí jít přímo ve WhatsApp do Nastavení a následně postupovat přes Účet do Soukromí a Zamykání obrazovky, kde lze aktivovat možnost Požadovat Face ID (případně Touch ID). K dispozici je také možnost nastavení intervalu, po jaké době bude autentifikace znovu vyžadována.

Novinka je součástí aktualizace 2.19.20, která je nyní dostupná na App Storu. S App Storem se pojí i její dostupnost: zatím je tato zabezpečovací metoda dostupná pouze pro iOS zařízení s tím, že na variantách pro Android se má údajně pracovat.

Tato integrace může být zajímavá i z pohledu nedávné vize Facebooku, který oznámil, že chce výhledově spojit všechny komunikační části služeb jako Instagram, WhatsApp a Facebook (Messenger) do jedné platformy (jak informuje server CzechCrunch). I tam by Face ID, potažmo Touch ID mohlo fungovat.

Komentáře