Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Na iOS míří nová hra od Nintenda. V hlavní roli bude legendární Mario jako doktor

Kultovní vývojářské studio Nintendo má na svém iOS kontě již několik titulů. Ať už jde o Fire Emblem HeroesAnimal Crossing: Pocket Camp či megahit Super Mario Run, který byl prezentován i během keynote Applu v roce 2016. Do výčtu se může vlastně zařadit i AR fenomén Pokémon GO, na kterém se výrobce GameBoye podílel skrze svou dceřinou firmu Pokémon Company.

Dle nadšení a vysokého očekávání před každým vydáním jednoho z těchto titulů lze navíc snadno soudit, že o tituly z dílen Nintenda je mezi jablečnými uživateli velký zájem. I proto chce japonské studio tento vliv nadále posilovat, a to nově díky chystané hře Dr. Mario World, která by měla na iOS (a Android) dorazit začátkem tohoto léta.

Nintendo tuto novinku odhalilo na svém webu. Vedle názvu díla, jeho zaměření do žánru „akčních puzzle her“ a stanovení legendárního Itala Maria do hlavní role doktora toho však firma více nesdělila. Po stránce vývoje má nicméně na Dr. Mario World spolupracovat s tokijským studiem Line, které stojí jak za stejnojmennou chatovací službou, tak za hrami ze série Tsum Tsum od Disney.

Hra by pak měla být dostupná až pro 60 zemí, přičemž v základu bude zdarma s možností mikrotransakcí uvnitř hry.

Omluva za zpoždění Mario Kart Tours

Nintendo se ohlášením hry Dr. Mario World patrně i omlouvá všem, kteří čekali brzký příchod Mario Kart Tours, závodní hry s Mariem. Ta totiž byla opět odsunuta a oficiálně by měla dorazit také začátkem letošního léta.

Foto: IGN

Komentáře