Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Netflix spouští podporu automatického stahování obsahu i pro iPhone a iPad

Stahování filmů a seriálů na Netflixu pro pozdější offline sledování není žádnou novinkou. Aplikace pro iOS tuto funkci, která se může hodit například do letadla, podporuje již delší dobu, na druhou stranu byl dosud celý tento proces až příliš „manuální“. Uživatelé si svůj veškerý stažený obsah museli spravovat sami (respektive jej stahovat a následně mazat), což zní vcelku pochopitelně, ovšem ne v souvislosti s takzvaným Chytrým stahováním.

Díky této funkci se totiž uživatelé nemusí prakticky vůbec starat o svůj nastahovaný obsah, jelikož to za ně celé dělá samotná aplikace. Jinak řečeno: jakmile se uživatel dodívá na jeden stažený díl daného seriálu, automaticky se z knihovny smaže a rovnou se začne stahovat díl druhý. Ve výsledku se pak uživatelé nemusí prohrabovat množstvím staženého obsahu a hledat, co viděli a co ještě ne. Netflix by to měl dělat za ně.

Smart Downloads byly nicméně doposud dostupné pouze pro zařízení běžící na operačních systémech Android a Windows 10, což se ale nově mění. Netflix oficiálně oznámil, že spustil podporu této funkce i pro iOS.

Foto: Quote Catalog

Uživatelé tak mohou na svých iPhonech a iPadech možnost chytrého stahování aktivovat jak přímo ze sekce pro stažení v aplikaci (Downloads  – My Downloads – Smart Downloads), tak i přímo v Nastavení (Menu Mobile Menu Icon – App Settings – Downloads – Smart Downloads).

Dostupnost této funkce je podmíněna aktualizací aplikace na nejnovější verzi.

Komentáře