Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Letošní iPhony po vzoru iPadů Pro nepůjdou. Stále mají mít Lightning namísto USB-C i 5W adaptér
Foto: Marques Brownlee/YouTube

Jakmile byly vloni představeny nové generace iPadů Pro, zaujaly nejen téměř bezrámečkovým provedením a Face ID, ale také podporou USB-C namísto dlouholetého Lightningu. Pro řadu uživatelů byla zrovna implementace tohoto standardu tou nejlepší zprávou v rámci uvedení nových jablečných tabletů, a to z jednoduchého důvodu: širší a jednodušší možnost zapojování nejrůznějšího příslušenství.

Touto implementací navíc dvojice iPadů Pro zapadla do ekosystému Applu, tedy hlavně MacBooků, jejichž nejnovější varianty disponují pouze USB-C (Thunderboltem). Veřejnost tak logicky očekávala, že podobná obměna přijde i u iPhonů, kterým by se „port budoucnosti“ taktéž rozhodně hodil. To se nicméně u nových modelů, s nimiž má Apple vyrukovat letos v září, nemá předpokládat.

O této informaci nově píše japonský blog Mac Otakara, který má zpravidla solidní zdroje napojené na interní dění v Applu a jeho dodavatelů. Podle něj se má cupertinská společnost stále držet ověřeného vzorce s Lightningem, a to údajně proto, že může benefitovat z již dostupného „vlastního“ příslušenství, které s Lightningem spolupracuje. To však nemá být jediná ne příliš pozitivní zpráva pro řadu uživatelů.

Pokud jsou stanoviska blogu pravdivá, Apple by měl k novým iPhonům stále přibalovat klasický 5W adaptér na nabíjení, přičemž nejnovější iPady Pro nabízejí rovnou v krabici 18W variantu, která zařízení logicky rychleji dobíjí. Ostatně balení se nemá prakticky nijak odlišovat. Stále mají být dostupné dostupné tradiční EarPody (ne AirPody, jak mnoho lidí očekává) a samozřejmě i kabel Lightning–USB-A (nikoliv USB-C).

Je zřejmé, že Apple chce na příslušenství v krabici ušetřit, což z ekonomického hlediska smysl dává. Na druhou stranu je tento přístup minimálně pro samotné uživatele, kteří už i tak tolik netíhnou k nejnovějším generacím iPhonů, poněkud nešťastný. Ono kýžené sjednocení, kdy bude na všechny úkony potřeba jeden kabel, tak pravděpodobně nepřijde. Věci se však ještě mohou změnit.

Komentáře