Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nový iPad mini má být rychlejší, ale podobou nerozeznatelný od staršího

Od prosince minulého roku se z různých zdrojů objevilo už několik zpráv předpovídajících letošní návrat skoro zapomenutého iPadu mini ve vylepšené verzi. Ačkoliv by to pro řadu uživatelů nemuselo dávat smysl vzhledem k tomu, že čím dál více tíhnou k větším iPhonům, stále existuje silný segment lidí, jenž by nejmenší jablečný tablet přivítalo s otevřenou náručí. Tento příchod se dá očekávat, nicméně ne asi tak, jak by mnozí chtěli.

Podle všeho by pátá generace iPadu mini měla spoléhat na starší technologie u displeje pro udržení nízké ceny a aktualizaci hardwaru tak, aby odpovídal současným standardům výkonu. Zatímco tedy iPad mini kdysi znamenal zmenšenou verzi toho nejlepšího, co tablety Applu nabízí, v roce 2019 by měl cílit spíše na nenáročné zákazníky (podobně jako 9,7palcový iPad z roku 2018).

A to se týká i samotného designu, respektive vzhledu, který by se neměl nijak výrazně lišit od předchozí verze. Stále by se mělo jednat o starou (a ověřenou) písničku, tedy se stejnými rámečky okolo displeje včetně Touch ID (nikoliv Face ID, jak se také párkrát spekulovalo) a totožným provedením zad. Chybět nemá ani 3,5mm jack na sluchátka a konektor Lightning, se kterým by stále měly přijít i letošní iPhony.

Jednou z nejvýraznějších designových změn, což popisuje i uznávaný blog Mac Otakara, má být přesunutí zadního mikrofonu doprostřed těla tabletu, přičemž to nejzásadnější se má odehrát v samotném výkonu zařízení. Vzhledem k tomu, že aktuálně nabízená verze iPadu mini, která se stále prodává se 128 GB za necelých 11 tisíc korun, má dnes už poměrně zastaralý procesor Apple A8, nový model by si měl polepšit na Apple A10 nebo možná A10X známý z předloňských iPadů Pro.

Komentáře