Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Oblíbená navigační aplikace Waze na iOS získává podporu Siri Shortcuts

Populární navigační aplikace Waze od svého založení v roce 2006 (a hlavně po akvizici Googlem v roce 2013) dostává jedno vylepšení za druhým. Vedle nedávné kýžené podpory platformy CarPlay, v níž je dostupný i například slovenský Sygic, nebo možnosti zobrazování radarů či policejních hlídek do ní navíc nově vstupuje další velmi užitečná funkce: Zkratky, respektive Siri Shortcuts.

Ta funguje na stejném principu, jaký je u Zkratek, které Apple představil spolu s operačním systémem iOS 12, zvykem: uživatelé si mohou nastavit specifický povel na Siri, díky kterému se jim nabídne například cesta domů, cesta do práce, oblíbená lokalita a mnoho dalších specifických požadavků.

K nastavení zkratek pro Waze pak stačí jít do Nastavení na iOS zařízení, následně do sekce Siri a hledání a v příslušném seznamu najít aplikaci Waze, kde jsou k dispozici příslušné návrhy. K tomu, aby se zobrazovala například oblíbená lokalita a konkrétní trasy, je nutné mít tyto akce přednastavené už přímo v navigaci.

Siri Shortcuts jako takové mají však mnohem širší využití. Na různých diskuzních fórech a internetu obecně lze najít celou řadu již předvytvořených zkratek, které se mohou hodit v různých situacích. Nehledě na to, že existuje i služba, která je zaměřena přímo na zkratky pro ovládání vozů Tesla.

Komentáře