Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podívejte se na 230 nových emoji, které letos dorazí na vaše iPhony, iPady a Macy

I když si to možná nechcete přiznat, emoji se staly neodmyslitelnou součástí toho, jak na internetu dnes komunikujeme. Není tedy divu, že se neustále objevují nové varianty těchto malých animovaných symbolů, které by konverzace ještě více obohatily. O to se právě stará společenství technologických firem The Unicode Consortium, které na letošní rok schválilo rovných 230 nových emoji.

Vzhledem k tomu, že velké slovo má v tomto rozhodování i Apple, který emoji prakticky zpopularizoval do podoby, s jakou se nyní střetáváme, velký důraz se opět kladl na diverzitu. Spolu s Tinderem totiž cupertinská společnost prosadila nové odstíny pleti a smíšené páry. Důležitým bodem tohoto balíčku emoji jsou i handicapování lidé, což je pro Apple taktéž jednou z priorit.

V iOS 13 a nových aktualizací macOS (včetně dalších, konkurenčních platforem) by tak neměly chybět jak znaky lidí na invalidním vozíku nebo osob se slepeckou holí, tak i symboly například naslouchátka či mechanických nohou a rukou.

Vedle tohoto zaměření přinese letos takzvaná Unicode 12.0 i nová zvířata (plameňák, vydra, orangutan, lenochod a tak dále), pokrmy a jídla (veganské falafely, vafle, máslo, česnek nebo cibule) a nástroje jako sekera, žiletka, padák či potápěčské brýle. Součástí bude i nové kulturní pojetí včetně sárí, tuktuku a hinduistického chrámu.

Na celý balíček, který by měl být spuštěn 5. března a postupně implementován do jednotlivých rozhraní, se můžete podívat v přiloženém videu.

Komentáře