Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Pomocí služby Apple Pay je nyní možné platit jízdenky u FlixBusu

Ačkoli se Apple Pay hojně skloňuje pouze s bezkontaktními platbami u platebních terminálů, své využití má tato služba od Applu, která v úterý s podporou šesti bank a Twista konečně dorazila do Česka, i na internetu. Takové řešení má podle všeho postupně integrovat už i Alza.cz nebo T-Mobile, nicméně FlixBus byl rychlejší

Tento oblíbený autobusový a vlakový dopravce nově umožňuje možnost placení za jízdenky právě přes Apple Pay, a to přímo v rámci mobilní aplikace. Princip této metody prakticky nemůže být jednodušší: uživatelé si zkrátka jen vyberou jízdenku a zvolí možnost Zaplatit pomocí: Apple Pay.

Poté následuje autentifikace přes Face ID (v případě starších iPhonů pak Touch ID). Výhodou také je, že se nemusí zadávat žádná čísla ani nic podobného, tudíž po stránce bezpečnosti jde taktéž o velmi dobrý krok.

Foto: Ondřej Holzman/CzechCrunch

„Jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme nabídnout ještě lepší zážitek z cestování tím, že do naší aplikace začleníme další inovativní digitální funkceDíky službě Apple Pay si mohou rezervovat a zaplatit jízdenku na FlixBus během pár kliknutí. Platební údaje jsou pak uloženy v aplikaci Apple Wallet u každého uživatele,“ říká Daniel Krauss, spoluzakladatel a CIO společnosti FlixMobility (pod kterou FlixBus spadá).

Do budoucna pak lze očekávat, že podobnou funkci bude nabízet čím dál větší množství dopravců (a dalších firem). Konkrétně u cestování je co nejvyšší komfort spojený s nákup jízdenky a dalších doplňkových služeb klíčový. Rozhodně by tak ušetřil cenné vteřiny a zároveň uživatele ujistil v bezpečnosti placení.

Komentáře