Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Posílání soukromých zpráv přes Instagram bude brzy možné i na Macu nebo iPadu

Ačkoliv má Instagram obrovský dopad na dnešní internetovou generaci, což potvrzuje až jedna miliarda měsíčně aktivních uživatelů, stále této mediálně-sociální sítí chybí jedna zásadní věc: lepší desktopová podpora. Instagram se nikdy neprofiloval jako služba určená pro počítače ( dokonce ani tablety) a vše sázel na telefony, které jsou v rukou běžných uživatelů násobně častěji než například MacBooky.

Na desktopové platformy se nicméně v posledních letech začal také pomalu dostávat. Uživatelé si na nich mohli prohlížet profily ostatních nebo dokonce spouštět i takzvané Instagram Stories, na druhou stranu banalita jako přidání fotky stále chyběla (a pravděpodobně bude oficiálně chybět i nadále). Velkou kapitolou je také absence možnosti posílání soukromých zpráv (DM), což by se ale mělo v dohledné době změnit.

Instagram totiž interně testuje funkci, díky které by tento komunikační prvek přenesl i na počítače, respektive do webových rozhraních (tudíž i třeba na iPady, které nemají oficiální aplikaci). Odhalila to reverzní inženýrka Jane Manchun Wong, a to na základě tradiční malé šipky značící „Direct Messaging“ v pravé horní liště, kterou objevila poté, co se dostala do testovací firemní verze.

Společnost, která od roku 2012 spadá pod Facebook, pro server TechCrunch zmínila, že žádnou takovou funkci „veřejně netestuje“, což ale zpravidla znamená, že s ní experimentuje pouze u sebe a připravuje ji na oficiální vypuštění (jehož termín je zatím neznámý). Jakmile ji ale zpřístupní všem uživatelům, půjde o poměrně zásadní krok.

Řada lidí by totiž ráda uvítala možnost posílání zpráv skrze Instagram i na počítačích a brala tuto sítě více jako komunikační službu. Důvodů pro to může být několik, nicméně tím nejzásadnějším je, že Facebook jakožto „chatovací“ platforma už tolik netáhne, lidé ze sítě odcházejí a mnohdy ruší i aplikaci Messenger. Na Instagramu se navíc shromažďuje stále více a více lidí a podstatná část už nyní funguje pouze na duu Instagram-Twitter.

Foto: Jane Manchun Wong

Nyní je otázkou, jak tato funkce potenciálně ovlivní vizi Facebooku, která spočívá ve sjednocení chatovacích služeb Messenger, WhatsApp a Instagram (DM) do jedné ucelené, a jestli bude „instagramová“ komunikace součástí celé sítě (jako dosud), nebo jestli se netransformuje do samostatné aplikace, potažmo webu.

Komentáře