Inzerce      O nás     CzechCrunch  
S tímto doplňkem už nebudete muset čelit zamotanému nabíjecímu kabelu od MacBooku

Pokud s MacBookem často cestujete, pravděpodobně jste se již setkali se situací, kdy se vám nesmyslně zamotal nabíjecí kabel. V případě, že si jej nesmotáváte do dedikované přihrádky a zkrátka jej pohodíte do batohu nebo tašky, jsou tyto šance poměrně vysoké. Chápe to tak i americký startup Fuse.

Ten nově přišel s jednoduchým bílým doplňkem, díky němuž by se vám kabel zamotávat už nikdy nemusel. Jmenuje se Side Kick a jde o minimalisticky provedenou formu navijáku, který se umístí přímo na stranu adaptéru od MacBooku a slouží pro rychlé navinutí onoho kabelu za účelem snadného znovupoužití.

V praxi to může vypadat následovně: pomocí lepících ploch přilepíte tento doplněk na adaptér od vašeho MacBooku (či i jiného notebooku) a omotáte okolo něj kabel. Jakmile pak budete chtít počítač nabíjet, stačí adaptér zastrčit do zásuvky a díky Side Kicku si můžete namotat tolik, kolik potřebujete (dle konkrétní vzdálenosti).

Poté můžete kabel opět zpět manuálně namotat, díky čemuž zůstane uchován na jednom místě a nezamotá se. Co se pak týče samotného doplňku, svým pohyblivých mechanismem tak trochu připomíná populární držáky Pop Socket. Také jej můžete zamáčknout, když tam kabel nemáte (aby zbytečně nezvětšoval velikost adaptéru), a v případě potřeby kdykoliv roztáhnout, aby se tam kabel vlezl.

Side Kick nepasuje na adaptér nového MacBooku Air ani 12palcového MacBooku. Problémem je velikost

Cenově pak jde o 15dolarovou záležitost (cca 350 Kč), nicméně dostupná je momentálně jen na crowdfundingové platformě Kickstarter. Na druhou stranu se na Side Kick vybralo už přes 14 tisíc dolarů z 4tisícového minima, tudíž se produkt bude vyrábět s tím, že doručován by měl být během června letošního roku po celém světě.

Komentáře