Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Samsung Galaxy S10 umí bezdrátově nabíjet sluchátka či hodinky. Slušelo by to i iPhonu

Za největšího soupeře iPhonu bývá vždy považován aktuální top model Samsungu, kterým se během letošního MWC v Barceloně stal Samsung Galaxy S10. Jedná se o zajímavý telefon s výkonem na rozdávání, pěkným displejem přes prakticky celou přední stranu a špičkovým fotoaparátem. Co ale budou uživatelé iPhonu závidět majitelům nových S10 asi nejvíce, je schopnost telefonu bezdrátově nabíjet jiná zařízení. Pokud tedy bude mít uživatel nabitý telefon, bude vědět, že má postaráno i o bezdrátová sluchátka v nabíjecí krabičce, chytré hodinky i třeba jiný telefon.

Novinka se jmenuje Bezdrátové sdílení energie (Wireless Power Share) a uživatelé nového Samsungu mohou funkci snadno zapnout klepnutím na příslušnou ikonku v horní vysouvací nabídce. Poté stačí telefon položit displejem dolů a na jeho záda umístit zařízení, které je potřeba nabít. Taková zařízení samozřejmě musí podporovat bezdrátové Qi nabíjení, ale s tím si chytré hodinky (nejen) od Samsungu a nová sluchátka Galaxy Buds poradí.

Foto: Samsung

Apple své AirPods představil již v září 2016 a je tedy velká škoda, že se v tomto nechal předběhnout. AirPods jsou skvělá sluchátka, která sklízí celosvětově velký úspěch, a nespočet výrobců od jejich příchodu na trh přichází s více či méně podobnými kopiemi. Bezdrátová sluchátka Applu by si tedy již pomalu zasloužila nějaké vylepšení a podpora bezdrátového nabíjení je jeden z jasných směrů, kam se dále ubírat. Apple ostatně krabičku pro bezdrátové nabíjení sám závazně sliboval, ale k uvedení na trh zatím nedošlo, a to pravděpodobně kvůli čekání na bezdrátovou nabíječku AirPower.

Doufejme tedy, že Apple s pouzdrem pro bezdrátové nabíjení a s novou nabíječkou skutečně přijde, a pokud se tak stane, funkce, se kterou nyní přišel Samsung, by byla skvělým dalším krokem. Možnost nabít si sluchátka k poslechu v místech, kde člověk nemá jiný zdroj energie, by jistě ocenil nejeden uživatel na cestách.

Dobrou zprávou je, že dle renomovaného analytika Ming-Chi Kua Apple tuto novinku skutečně chystá. O chystané funkci „oboustranného“ nabíjení Kuo již dříve v tomto měsíci psal a prognózy tohoto muže se velmi často ukazují coby opodstatněné. V každém případě to ale vypadá, že si fanoušci Applu budou muset počkat minimálně do podzimu a do té doby jim nezbude nic jiného než tichá závist.

Komentáře