Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Skype nově umí Portrétní režim. Během videohovoru za vámi dokáže rozmazat pozadí

Přidanou hodnotou takzvaného Portrétního režimu nemusí být pouze zvýraznění objektu (respektive osoby) v popředí. Tato fotografická funkce, kterou proslavily především „desítkové“ iPhony, totiž dokáže i poměrně spolehlivě sloužit pro případ, kdy potřebujete rozmazat pozadí, a to ať už z jakéhokoliv důvodu. Právě na tento aspekt se nově zaměřuje oblíbená videokomunikační služba Skype.

V její desktopové variantě, konkrétně pro macOS i Windows, je nyní možné si během probíhající videokonference dvěma kliknutími nastavit, aby se pozadí za vámi rozmazalo. Cílem této funkce je především nenáročné řešení situací, kdy za sebou potřebujete něco nutně skrýt. Ačkoliv to zní poměrně úsměvně, takové využití se může rozhodně hodit každému z vás.

Ať už jde například o skrytí nepořádku během hovoru s rodiči či prarodiči (a vyvarování si zbytečných poznámek na vaše konto) nebo dětí, jejichž přítomnost by třeba u videokonference s managementem firmy nemusela vypadat úplně seriózně. Takových situací může nastat několik a takzvaná funkce Background Blur může těmto nepříjemnostem rychle zamezit.

Pro aktivaci stačí v průběhu videohovoru stisknout ikonu s kamerou a zatrhnout tlačítko Blur my background. Díky umělé inteligenci, s níž Microsoft pracuje, se čočka kamery zaměří pouze na váš obličej (potažmo část těla) a okolní obraz relativně schopně rozmaže. Použitá technologie je navíc trénována na co nejlepší rozpoznávání účesů a také na specifické pohyby rukou, které má taktéž detekovat.

Komentáře