Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Takto by mohl vypadat iPhone po vzoru nového skládacího telefonu Galaxy Fold od Samsungu

Již několik let mezi experty a běžnou veřejností převládá myšlenka o tom, jak jsou smartphony prakticky hotovou platformou a nelze je nijak zásadně inovovat. A ačkoliv mnozí mohou namítat, že s každým rokem ve svých modelech představí Apple a další firmy nové, zajímá funkce, zpravidla nejde o nic, co by výrazně změnilo technologický svět.

Výrobci se však nezvdávají a namísto toho, aby posouvaly hranice „klasických“ smartphonů, tvoří rovnou nový segment. Přesně to je případ Samsungu, který před pár dny oficiálně odhalil dlouho očekávaný Galaxy Fold, telefon, který se dokáže rozložit do podoby tabletu s větším displejem.

Samsung Galaxy Fold (Foto: Samsung)

Právoplatně toto netradiční řešení dostalo velký mediální prostor, a to především ve spojitosti s Applem, který je pro Samsung jednou z hlavních konkurencí. V minulosti se totiž objevilo několik patentů, které mají potvrzovat, že cupertinská firma nad podobným sklápějícím provedením chce také přemýšlet.

Toho se nově chopil nizozemský industriální designér Roy Gilsing, který pro server Foldable.News vytvořil grafický návrh toho, jak by nová generace iPhonu mohla vypadat po vzoru Galaxy Fold. A koncept vypadá minimálně velmi odvážně:

 

Komentáře