Inzerce      O nás     CzechCrunch  
ThunderMag chce vrátit MagSafe zpět do MacBooků. Zvládat má přenos dat o rychlosti 40 Gbps

MagSafe. Pro některé nejzajímavější inovace MacBooků, pro jiné minimálně skvělý mechanismus pro nabíjení. Tak či tak, Apple se tento oblíbený konektor, který fungoval na bázi magnetického přichycení kabelu, rozhodl s příchodem 12palcového MacBooku v roce 2015 zaříznout na úkor USB-C portů a od té doby se k němu nevracel. To však byla ideální příležitost pro výrobce třetích stran, kteří se snažili přicházet s různými, podobně fungujícími alternativami.

Mezi nejpopulárnější patří ty od firem Griffin a Snapnator, které sice zpravidla spolehlivě fungují, ale postrádají důležitou vlastnost – přenos dat o rychlosti 40 Gb/s. Právě tato absence prakticky přiměla kalifornský startup Innerexile, aby se tento komfort uživatelům vrátila. Navrhl proto doplněk pod názvem ThunderMag, se kterým vyrazil na Kickstarter, kde již nyní vysbíral 4krát více peněz než stanovené minimum ve výši 10 tisíc dolarů.

ThunderMag je včetně 24pinového osazení

Na první pohled jde o poměrně známý design. Malý gadget ze dvou částí, přičemž jedna z nich se vsune do USB-C portu MacBooku a druhá se připevní na příslušný nabíjecí/datový kabel. Jakmile se pak tyto dvě části přiblíží, magneticky se přichytí a začne nabíjení, respektive přenos dat.

Spolu s pohodlností, kterou magnetické přichycování přináší (nehledě na bezpečnost, kdy prakticky nehrozí, že ze stolu spadne, pokud o kabel někdo zavadí), má být obrovským benefitem právě ona přenosová rychlost včetně slibovaného zabezpečení dat. Výhodou je také možnost rychlého dobíjení (100 W), podpora 4K/5K videa a zvýšená odolnosti proti prachu a špíně.

Vzhledem k tomu, že je ThunderMag stále ve fázi crowdfundingu, lze si jej pouze předobjednat. Momentálně je nejlevnější balíček za 44 dolarů (cca 1 000 Kč) s tím, že doručení se očekává v průběhu května letošního roku, a to i do České republiky.

Komentáře