Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tim Cook podobně jako Steve Jobs pronese promoční řeč na Stanfordské univerzitě
Reprofoto: MIT/YouTube

Proslov zesnulého Steva Jobse na americké Stanfordské univerzitě patří i dnes, po dlouhých 14 letech, k nejobdivovanějším přednáškám, které kdy veřejně známá osobnost pronesla. Kombinace cenných rad, motivace, Jobsova charismatu a publika z řad ambiciozních studentů této prestižní kalifornské univerzity, udělaly z přednášky doslova kult, který po celém světě zhlédly desítky milionů lidí.

Nyní na tento úspěch může navázat i Jobsův nástupce a aktuální CEO společnosti Apple Tim Cook. Ten se totiž v neděli 16. června na půdě Stanfordu, mezi jehož studenty patřili osobnosti jako šéf Tesly a SpaceX Elon Musk, zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin nebo investor Pieter Thiel, rovněž představí. A podobně jako Steve Jobs se i Tim Cook ujme nejdůležitějšího zahajovacího proslovu v rámci celé graduace.

„Tim Cook vždy jasně hovořil o výzvách a problémech, kterým naše dnešní společnost musí čelit. Tyto problémy a výzvy vždy řešil s určitou vizí a hodnotami, které odpovídají filozofii naší stanfordské komunity, a které jsou pro naše studenty i celou zemi důležité. Bylo proto přirozenou volbou vybrat právě Tima Cooka jako člověka, který pronese zahajovací řeč na události, která vyprovodí naše absolventy na jejich cestě do další etapy jejich života,“ řekl ředitel Stanfordské univerzity Marc Tessier-Lavigne.

Nebude to mimo jiné poprvé, co Cook jakožto CEO Applu promluví na takto významné události. V roce 2017 se totiž například ujmul zahajovací řeči v rámci zakončení akademického roku na prestižní univerzitě MIT. Ta je ve světě známa především pro svůj důraz na technické vzdělání a podporu podnikatelského ducha.

Komentáře