Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Výrobce matrací Casper vyvinul inteligentní noční světlo v designu HomePodu
Foto: Casper

Americká firma Casper je známá pro výrobu inovativních matrací, které mají lidem pomáhat především se zlepšením kvality spánku. Stejné poslání si klade i nyní se svou novou vychytávkou do domácnosti, kterou je chytrá lampička Glow. Ta by měla díky inovativnímu systému svícení zajistit lepší a kvalitnější spánek, zjednodušit lidem usínání i často nepříjemné probouzení. Novinka přichází také s dedikovanou aplikací pro iPhone, kde si lze nastavit vlastní režim i přizpůsobit různé parametry.

Obzvlášť v poslední době se často mluví o nepříznivých vlivech takzvaného modrého světla z displejů na organismus člověka. Právě to podle odborníků způsobuje největší procento spánkových poruch, nekvalitní spánek a následnou únavu během druhého dne. Glow byla speciálně vyvinuta pro to, aby její světlo působilo pozitivně na lidský organismus a zajistilo tak kvalitní spánek a jednodušší usínání i probouzení.

Foto: Casper

Na první pohled by si inovativní gadget mohli zamilovat fanoušci Applu, a to hlavně z toho důvodu, že nápaditě připomíná reproduktor HomePod. Hlavní inovace ale spočívá v tom, že lampička Glow intenzitu svícení přizpůsobuje přirozenému dennímu cyklu člověka. Právě k nastavení unikátního denního režimu každého uživatele slouží aplikace, skrz kterou lze lampičku ovládat a nastavovat jednotlivé parametry.

Foto: Casper

Pro zajištění přirozeného usínání vyzařuje Glow velmi tlumené a teplé světlo, s příchodem rána naopak začíná pomalu zvyšovat intenzitu svícení, které by mělo člověka pomalu nenásilně probouzet. Pro snížení užívání mobilního telefonu (a zmírnění působení modrého záření před spaním) lze základní pokyny provádět i pomocí pohybů. Při otočení vzhůru nohama se lampička zapne, otáčením se přizpůsobuje jas, zatřesením se aktivuje režim mírného svícení a k úplnému vypnutí slouží zase tlačítko umístěné na boku.

Lampička měří bezmála 13 cm a pokud zrovna není umístěna v napájecí stanici, je i přenosná. To je také jejím hlavním praktickým prvkem především pro ty, kdo jsou v noci zvyklí používat světlo na telefonu či nepříjemné hlavní světlo v místnosti během cesty do koupelny. Vydrží navíc nabitá až několik dní, pokud je užívána přerušovaně pouze k usínání a probouzení. V případě, že poběží nepřetržitě, baterie se vybije po zhruba sedmi hodinách.

Foto: Casper

Glow je už teď v prodeji, proto mají zájemci možnost si ji pořídit do své domácnosti. Její cena není nijak znatelně přemrštěná, pokud bereme v potaz všechny její parametry. Sama o sobě totiž stojí 89 dolarů (zhruba 2000 korun), o něco levněji potom vyjde v páru, a to na 169 dolarů.

Komentáře