Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Xiaomi nekopíruje jen produktový design Applu. Nově si převzalo i dynamickou tapetu z macOS Mojave

Poznávací základní tapetu macOS Mojave rozezná asi každý. Vlnící se duny, které mohou měnit dle aktuálního denního času, abyste i v uzavřené místnosti měli alespoň hrubou představu o tom, jaká část dne zrovna je. Vidíte tak světlé slunečné duny přes den a duny zahalené do tmy v pozdních večerních hodinách. Jedná se o zajímavý grafický i funkční detail, který však nezůstává jen pod hlavičkou Applu.

Xiaomi totiž nově světlu světa představilo svojí novou vlajkovou loď Mi 9, do které se mimo jiné rozhodlo zakomponovat i právě tuto dynamickou tapetu. A jelikož Xiaomi zřejmě vyvíjelo velké úsilí při vývoji designu hardwaru nového telefonu, který nabízí například čtečku otisku prstu pod displejem a kameru s třemi čočkami, na vymýšlení úchvatné a zajímavé tapety asi nezbyl čas.

V Číně se tedy rozhodli, že pro velký úspěch zařízení určitě nebude nic lepší, než si prostě půjčit nápad od Applu. A aby Xiaomi nebylo tak moc okaté, změnili inženýři v Xiaomi alespoň barevné odstíny a styl zakroucení duny. Na první pohled jde však o relativně stejný vzhled.

Foto: Xiaomi

Za celou dobu existence to však není poprvé, co se Xiaomi od Applu inspirovalo. Vedle napodobeniny zcela bezdrátových sluchátek pod příznačným názvem AirDots si „vypůjčilo“ pro první produkty i názvy jako Mi Pad (majped) a Mi Phone (majfoun), které se svým zněním jablečným tabletům a telefonům dost věrohodně podobají.

Nehledě na to, že tato čínská firma již několikrát veřejně přiznala, že si společnost Tima Cooka velmi považuje, co se týče marketingových označení svých nabízených výrobků a služeb. Dokazuje to například i situace, kdy její CEO prezentoval na tiskové konferenci ve stejném oděvu jako kdysi Steve Jobs (modré džíny, černý rolák).

Komentáře