Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Z Applu po pěti letech odchází šéfka Apple Storů Angela Ahrendts. Nahradí ji Deirdre O’Brien
Angela Ahrendts (vlevo) s youtuberkou iJustine (Foto: Apple)

V Applu se za poslední měsíce odehrály poměrně velké personální změny. Vedle toho, že odešli důležití pracovníci jako Avi Bar-Zeev (specialista na rozšířenou a virtuální realitu) a Bill Stasior (dlouholetý šéf týmu pro vývoj Siri), došlo k zajímavým krokům také v nejvyšším vedením, když byl koncem roku šéf divize pro umělou inteligenci a strojové učení John Giannandrea povýšen na post senior viceprezidenta. A nyní přichází další zásadní obměna.

Za necelé dva měsíce má totiž z Applu odejít Angela Ahrendts, senior viceprezidentka maloobchodního prodeje, která okolo pěti let dohlížela na provoz Apple Storů po celém světě (často se také objevovala na samotných slavnostních otevřeních). Cupertinská společnost tuto informaci oficiálně oznámila na svém webu, kde zároveň odhalila její nástupkyni. Tou se stane Deirdre O’Brien, dosud senior viceprezidentka „lidí“ (zákazníků) a dlouholetá zaměstnankyně Applu.

Deirdre O’Brien, Senior Vice President of Retail + People

Ta nicméně nemá vyloženě převzít pozici Ahrendts, ale spíše ji spojit do obměněného zaměření. Bude totiž zastávat post senior viceprezidentky retailu a lidí, který mát být založen zejména na propojování zákazníků a prodejního personálu (hlavně v Apple Storech) včetně procesů, jež slouží oběma stranám. Součástí její práce bude také sjednávání různých byznysových partnerství, výhod a kompenzací. Nehledě na to, že bude posilovat také stránku diverzity.

„V Applu silně věříme, že jsou naší duší lidé. A Deirdra rozumí kvalitám a silným stránkám našeho týmu za všech nejvíce. Po více než tři dekády pomáhala Applu, aby se soustředil na zákazníky a obohacoval jejich životy. Je to výjimečná vůdkyně a od samotného začátku nezbytný partner našich prodejních týmů po celém světě. Jsem nadšen z toho přivítat Deirdru v této roli a vím, že našich 70 tisíc maloobchodních prodejců také,“ dodal k této změny CEO firmy Tim Cook.

Deirdre O’Brien, Tim Cook, Angela Ahrendts a zaměstnanci Applu (Foto: Apple)

„Je to životní příležitost pracovat s takovým talentovaným týmem a učit se od něj. Těším se na tuto cestu,“ komentovala svou novou pozici Deirdra O’Brien.

Angela opouští Apple v dobrém

Co se týče situace s Ahrendts, podle všeho její dubnový odchod neznačí nic špatné. Dle vyjádření, které uveřejnil přímo Apple, opouští společnost skrze „honby za novými osobními a profesionálními příležitostmi“ a věří, že právě O’Brien, kterou nazývá jako „nejsilnější výkonnou pracovnici“, zvládne její pozici nejlépe.

Angela Ahrendts (Foto: Apple)

Ahrendts přišla do Applu v roce 2014 a rázem se ujala iniciativ spojených s maloobchodním prodejem. Předtím pracovala jako CEO ve světově uznávané módní značce Burberry.

Komentáře