Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Známý vývojář vytvořil aplikaci, která propojí AirPods s vaším Macem stejně jako na iOS

Jednou z nejlepších věcí na AirPodech je bezesporu jejich bezchybné párování s libovolným iOS zařízením. Narozdíl od spousty jiných sluchátek na bázi Bluetooth, například bezdrátových sluchátek Bose QC35, kde si mnoho uživatelů vinou posledního chybného firmwaru stěžuje na výpadky či nemožnost propojení se svým zařízením, se Applu podařilo vytvořit mechanismus, který AirPody spáruje ve vteřině.

Stačí totiž otevřít hliníkový case se sluchátky a pak už jen vyčkat, než se takřka instantně na displeji iPhonu nebo iPadu objeví párovací box, který zároveň informuje o stavu baterie sluchátek a dobíjecího hliníkového krytu.

A přesně tento pohodlný párovací mechanismus se nyní známému iOS a macOS vývojáři Guilherme Rambovi podařilo v rámci jeho nové aplikace AirBuddy přenést i na operační systém macOS. Ta po zakoupení (minimální částka je 5 dolarů, tvůrce však garantuje, že v případě nespokojenosti vrátí celý finanční obnos zpět) a nainstalování do Macu funguje takřka identicky jako oficiální iOS předloha.

AirPody stačí umístit v rozumné vzdálenosti Bluetooth dosahu vašeho Macu, na hliníkovém krytu zmáčknout fyzické tlačítko párování a po vyskočení párovacího boxu zvolit v aplikaci na Macu volbu „Click to connect“. Aby vyskakovací box uživatele neobtěžoval při práci, nabízí aplikace ještě možnost vybrat si místo umístění na obrazovce. Konkrétně pak levý roh, pravý roh nebo prostředek. Jde tak o chytrý doplněk, který celé párování opět o něco zpříjemní.

Komentáře