Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Angry Birds se proletí v rozšířené realitě. Jejich tvůrci chystají exkluzivní titul pro iOS

Pokud lze určit jednu z nejoblíbenějších herních sérií na iOS, dost pravděpodobně by to byla ta s barevnými létajícími ptáky bojujícími proti zlým zeleným prasátkům. Z Angry Birds od finského vývojářského studia Rovio se od roku 2009, kdy vyšel jejich první díl, stal naprostý kult a díky svým všelijakým příběhovým variacím si stále udržuje svou bohatou hráčskou základnu.

V následujících měsících by se navíc pod značky Angry Birds měl zařadit další titul, který vychází z mechaniky používání virtuálního praku a mimo jiné bourání okolních staveb s cílem zisku kýžených vajec. A to rovnou s využitím rozšířené reality, která se především na iPhonech a iPad těší díky ARKitu velké oblibě. Přichází totiž Angry Birds AR: Isle of Pigs.

Každý, kdo se s rozšířenou realitou na mobilních zařízeních někdy setkal, už patrně teď ví, na čem bude celý herní princip založen. Prakticky půjde o známé rozhraní s tím rozdílem, že se bude promítat přes obrazovku iPhonu nebo iPadu do skutečného světa. Například na nejbližší stůl, kde budou postaveny ony stavby ukrývající zelená prasátka a vejce.

Zařízení hráče pak bude sloužit nejen jako zobrazovací pole, ale také jako potřebný prak, u které bude mít možnost si jej jakkoliv natáčet, aby trefil to správné místo. Ideálně to zatím ilustruje oficiální trailer, který ve svém popisku navíc zmiňuje, že první verze Angry Birds AR: Isle of Pigs přijde rovnou se 40 úrovněmi (přičemž další se budou postupně vyvíjet).

Vzhledem k tomu, že se na videu objevují dva hráči, mnohé může napadnout, že bude hra podporovat i přímý multiplayer v reálném čase. Zmínka o této funkci se zatím neobjevila, na druhou stranu by to mohlo být zajímavé doplnění a oživení celého zážitku.

Co se týče vydání, hra do App Storu dorazí v průběhu letošního jara. Už nyní by se ale měla dát předobjednat. Za startu pak bude dostupná exkluzivně na zařízení s iOS podporující ARKit (minimálně iPhone 6s a iPad 5. generace), přičemž výhledově se má dostat i na další platformy.

Komentáře