Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Aplikace Shift Keyboard přináší intuitivní klávesnici přímo na Apple Watch

Pokud se přes Apple Watch snažíte textově komunikovat, pravděpodobně k tomu používáte jak přednastavené odpovědi (které lze obměňovat přímo v iPhonu), tak diktafon, jenž funguje velmi spolehlivě. Jablečné hodinky totiž nativně nedisponují žádnou klávesnicí, což poměrně dává smysl vzhledem k velikosti displejové plochy. I tak by se však některým s menšími prsty a větší dávkou trpělivosti mohla klávesnice hodit.

Podobně to vnímal i 19letý vývojář Adam Foot, který se rozhodl, že tuto možnost uživatelům Apple Watch. Vytvořil proto aplikaci Shift Keyboard, díky které si budete moci přímo na displeji vašich hodinek vyobrazit klávesnici se všemi znaky, tedy včetně písmen, číslic, ale také symbolů, emoji a dokonce i přednastavených odpovědí.

Na první pohled Shift Keyboard nevypadá nijak zvláštně. Jde o jednoduché rozhraní s černým pozadím a bílými prvky, které je pro uživatele přehledné. V horní části klávesnice je pak umístěn řádek, kde se promítají napsaná slova, přičemž následné odeslání probíhá pouhým stisknutím příslušného tlačítka.

Ačkoliv aplikace vypadá velmi jednoduše a pochopitelně, celý proces tvorby pro Foota znamenal poměrně velké potíže. Apple mu tuto aplikaci totiž nechtěl nejprve schválit, jelikož se jednalo o „klávesnici pro Apple Watch“, což cupertinská firma nepovažovala za vhodné. Rozhodl se proto udělat samostatnou iOS aplikaci Shift Keyboard pro iPhone, ze které následně vytvořil rozšíření pro Apple Watch.

Shift Keyboard, která nicméně není jediná svého druhu, je nabízena ke stažení na App Storu za symbolický jeden dolar.

Komentáře