Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple bere vysoké zabezpečení iPhonu s humorem. Podívejte se na nové video

Uživatelská bezpečnost je odjakživa hluboce zakořeněna v DNA Applu a promítá se do celé řady funkcí, kterými jablečná zařízení disponují. Ať už jde například o zašifrovanou komunikaci přes iMessage, omezování sledování na webech skrze Safari nebo absence uchovávání historie cest v Mapách. A ačkoliv o tomto nastavení uživatelé pravděpodobní ví, Apple nepřestává připomínat, že patří mezi jednu z mála technologických firem, která takto ke svým zákazníkům přistupuje. Důkazem je toho i nová reklama.

Tu Apple pojal – podobně jako své některé předchozí – o něco vtipněji, než by mnozí očekávali, a vzniklo tak poutavé video, které dosazuje digitální bezpečnost do kontextu s „tradičním“ bezpečím v běžných životních situacích. Zdůrazňuje to například na klasickém zamykání dveří (potažmo oken), zákazu vstupu do nepovolených prostor (včetně odkazu na skutečného hlídacího psa) nebo známé pánské „záležitosti“ na veřejných toaletách.

Nechybí ani třeba spojitost s obyčejnými schůzkami na kávě, kdy zpravidla obě přítomné strany ztiší hlas, když k nim přijde číšník. A tak podobně. Takových paralel je v necelém minutovém reklamním spotu, který Apple zveřejnil na YouTube, poměrně dost a každý tam najde to své. To nejdůležitější je však skryté sdělení, že i když člověk tají řadu věcí na veřejnosti (ve skutečném světě), na internetu a digitálních službách je mnohdy až příliš otevřený.

Právě tento aspekt je pro společnost Tima Cooka naprosto klíčový a dlouhé roky se snaží své uživatele ujišťovat, že jsou jejich soukromá a intimní data na jejich platformách v bezpečí. Celé video pak končí sloganem “Privacy matters. It should matter to the phone your life is on.”, což lze volně přeložit jako „Na bezpečnosti záleží. Záležet by mělo i na telefonu, kde máte svůj život.“

Komentáře