Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple by mohl zahrnout senzor pro měření srdečního tepu z Apple Watch i do MacBooků

Senzor pro měření srdečního tepu patří mezi klíčové prvky Apple Watch, který zpravidla funguje přesně a spolehlivě. Apple má nicméně také promýšlet, jak tuto technologii, která prakticky ze zápěstí neustále hlídá puls uživatelů, v upravené (zmenšené) podobě dostat i do iPhonů a MacBooků, jak naznačuje nový zaregistrovaný patent.

U iPhonu by nešlo o nic překvapivého. Uživatelé jej nosí každý den s sebou a pokud se k tomu připočte doba, jakou s ním stráví v ruce, nebylo by od věci, kdyby během každého uchopení iPhone zahájil ono měření tepu. Senzory by pak mohly být umístěny na zádech zařízení a jednalo by se o vhodnou alternativu pro ty, kteří třeba nevyužívají Apple Watch.

O něco zajímavější je však integrace přímo do MacBooků, která by posouvala využití těchto počítačů na novou úroveň. Tou první je pochopitelně samotné měření, pro které je senzor od základu navržen. Dle návrhů by totiž mohl být implementován vedle trackpadu, respektive do místa, kde uživatelé nejčastěji pokládají své zápěstí během psaní.

Díky tomu by se jim tak mohl měřit nejen tep (a to poměrně přirozeným, nenápadným způsobem), ale také například krevní tlak, okysličení krve a další zdravotní parametry. Uživatelé by navíc mohli mít i možnost nastavení intervalu měření, čímž by prakticky i korigovali výdrž baterie MacBooku. To vše na shodné bázi, jako to dělají Apple Watch.

Senzor by nicméně mohl fungovat také jako detekce, zdali se MacBook skutečně využívá. To by promítalo například na automatickém hlídání, aby se počítač neuspal, pokud se na něj dotyčný jen déle dívá (v případě, že by na něm, respektive v těsné blízkosti, měl položené ruce). Sloužit by mohl i pro aktivaci podsvětlení klávesnice a další prvky, které by se mohly odvíjet od příslušných aplikací.

Návrh pro umístění senzoru

Na druhou stranu je nutné mít na paměti, že jde pouze o jeden z patentů, které Apple často registruje. Nemusí to znamenat nic definitivní, nicméně je zajímavé pomyslet, že by budoucí MacBooky (a iPhony) integrovaným měřením tepu disponovaly. Své využití by si určitě v těchto zařízeních našla. Ostatně i AirPods druhé generace mají s podobným systémem přijít, ovšem ne tak pokročilým.

Komentáře