Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple obdržel první vzorky skládacích displejů. Doručil mu je Samsung

Jakmile Samsung oficiálně představil svůj první novodobý skládací telefon Galaxy Fold, automaticky se rozezněly zvony spekulací o tom, jestli něco podobné nechystá i Apple. Nahrávaly tomu nejen patenty, jež si kalifornská firma nechala zaregistrovat, tak i možný nový trend smartphonů, na který by Apple chtěl nasednout.

iPhony již totiž nejsou tak žhavým zbožím jako před pár lety a zákazníci si mnohdy vystačí i se zařízením z roku 2015. Skládací iPhone by naopak byl něčím novým. Něčím, co by přineslo nové možnosti využití, včetně těch designových, které by se charakterizovaly možností rozložit displej a z iPhonu tak prakticky vytvořit iPad.

S tím, že by iPhone další generace měl být skládací, souhlasí i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak. Ten v rozhovoru pro server Bloomberg před pár dny zmínil, že Apple již „není lídrem v oblasti chytrých telefonů“ a právě forma skládacího telefonu by mohla společnosti Tima Cooka tuto pozici vrátit. A možná to tak skutečně vnímá i Apple.

Rozložený Galaxy Fold od Samsungu (Foto: Samsung)

Podle nových informací, na které se odvolává server MacRumors, totiž do dílen a laboratoří Applu již přistály první prototypy těchto skládacích displejů. Doručil jim je přímo Samsung, se kterým cupertinský gigant dlouhodobě na vývoji displejů spolupracuje. Konkrétně pro modelovou řadu XS zajišťoval OLED komponenty.

Co se týče přesnějších specifikací, Samsung měl Applu dodat několik těchto displejů s úhlopříčkou 7,2 palce. To je o 0,1 palce méně, než má u své vlajkové lodi budoucnosti Galaxy Fold. Dále se měl Cookovým týmem údajně dohodnout, že by mu výhledově tuto technologii doručoval ve velkém, pokud by o ní byl zájem.

Jihokorejský velikán nicméně neplánuje doručovat skládací displeje pouze do Cupertina. První vzorky měly dorazit také do Googlu a lze očekávat, že se jeho rozsah bude v následujících měsících jen zvyšovat. I proto má navýšit počet vyrobených panelů na 10 milionů (z původních 2,4 milionu). Na druhou stranu není možné brát nic se zcela stoprocentní přesností.

Možná podoba skládacího iPhonu (Foto: Foldable.news)

Skládací telefony jsou pouze zatím výstřelem, který teprve putuje k zákazníkům. Nikdo ani přesně neví, jestli se vůbec uchytí, čehož si je vědom i Huawei, který své řešení s názvem Mate X také před několika dny představilo. Pokud by však Apple na skládací smartphony přistoupil, je zřejmé, že by se čísla prodejů iPhonů opět výrazněji pohnula. Nyní to není úplně ideální a Apple se takticky zaměřuje spíše na segment služeb, který by aktuální prodeje jablečných telefonů mohl teoreticky podpořit.

Komentáře