Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple opět na nákupech. Nyní skoupil patenty zkrachovalého startupu pro zlepšení Face ID

Pokročilá kamerová technologie patří ke klíčovým prvkům, se kterými Apple operuje. Konkrétně jde o bezpečnostní 3D systém Face ID, kterým společnost prakticky nahradila Touch ID v iPhonech a iPadech. A ačkoliv se jedná o již tak propracovaný systém, stejně jako vše ostatní se pochopitelně dá vylepšovat, čemuž by měly pomoci nové patenty.

Ty Apple odkoupil od bývalého kalifornského startupu Lighthouse AI, jenž se zaměřoval na vývoj chytrých bezpečnostních kamer do domácností. Vzhledem k vysoké tržní konkurenci typu Nest, Ring nebo Logitech však byl nucen svůj byznys v minulém roce ukončit, což byla příležitost pro Apple, aby od ní za neznámou sumu koupil jejich zajímavé patenty.

Lighthouse AI totiž během svého působení vyvíjel takové bezpečnostní kamery, které měly pokročilé rozpoznávací technologie, pomocí nichž mělo být možné rozeznat například děti od dospělých (potažmo i zvířata) a přizpůsobit tomu případné výstrahy. Součástí byly i hlasové posely, jež dokázaly například rodičům sdělit, zdali byly děti v konkrétní čas doma, respektive kdy odešly a tak podobně.

Apple nicméně v produkci kamerových systémů nemá s největší pravděpodobností zájem, na druhou by se tyto patenty založené na důmyslném počítačovém vidění včetně rozpoznávacích a monitorovacích funkcí mohly Applu hodit pro vylepšování Face ID, na které hodně sází. Už několik měsíců se totiž spekuluje, že by iPhony v roce 2020 mohly přijít s novým systémem na této bázi a Lighthouse AI by v tomto mohl být velmi nápomocný.

Foto: Apple

Samozřejmě se dá očekávat, že něco z toho použije i na produkci svých brýlí s rozšířenou realitou, jejichž příchod by měl být také záležitostí několika let.

Komentáře