Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay dorazilo na český web. Nově lze snadno platit na e-shopu PoštovnéZDARMA.cz

Jak se očekávalo, tak se také děje. Apple Pay se v Česku začíná postupně adaptovat i na internetu a poté, co například FlixBus, online lékárna Pilulka.cz nebo rozvozová služba Wolt zpřístupnily tuto platební možnost přímo ve svých aplikacích, se začínají objevovat i první obchodníci, kteří ji integrují přímo do webu. Prvním z nich je nákupní portál PoštovnéZDARMA.cz.

Ten pro své zákazníky nabízí širokou škálu různých, zpravidla cenově dostupných doplňků (od oblečení po elektroniku nebo kosmetiku) a jako první v České republice spouští možnost placení pomocí Apple Pay přímo z webového rozhraní, na čemž spolupracoval s poskytovatelem online plateb PayU (podobně jako Pilulka.cz).

Co se pak týče celého procesu placení, jde vskutku o snadnou záležitost. Má to však jisté limity. Pokud by chtěli zákazníci využít Apple Pay jako jednu z možností, musí fungovat na operačním systému macOS a využívat k tomu prohlížeč Safari. Na Windows, respektive na jiných webových prohlížečích, to není proveditelné.

Poté záleží, na jakém typu Macu se platba provádí. V případě nového MacBooku Air nebo MacBooku Pro stačí přiložit prst na čtečku otisku prstu Touch ID a platba je ihned hotova. Naopak v případě starších zařízení, které Touch ID nemají, stačí mít okolo aktivní Apple Watch nebo iPhone se stejným Apple ID, přes které lze platbu potvrdit. Opět platí, že není nutné zadávat žádná čísla ani kontaktní údaje.

Brzy přijde více obchodníků

PoštovnéZDARMA.cz logicky nebude jedinou firmou, která webové Apple Pay implementuje. Už nyní se má chystat i slevový portál Slevomat a také Alza.cz nebo T-Mobile. A vzhledem k tomu, že dle serveru CzechCrunch mají na Apple Pay postupně pracovat další platební brány GoPay a GP webpay, vše by mohlo být pro obchodníky jednodušší.

Aktualizace (5. 3. 2018, 13:30): Slevomat již spustil na svém webu a v aplikaci možnost Apple Pay.

Komentáře