Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple představil Apple Card, vlastní kreditní kartu na bázi Apple Pay

V průběhu dnešní tiskové konference Applu se samozřejmě dostalo i na Apple Pay, platební službu, která se u uživatelů (včetně těch českých) těší čím dál větší popularitě. Ve spojitosti s tímto řešením cupertinská společnost odhalila zcela nový produkt, o němž se taktéž v posledních týdnech spekulovalo – takzvanou Apple Card.

Prakticky jde o kreditní kartu, kterou Apple přináší ve spolupráci s bankou Goldman Sachs a Mastercard, a uživatelé si ji budou moci v digitální podobě nahrát přímo do aplikace Wallet. Platit s ní tedy bude možné prostřednictvím Apple Pay u jakéhokoli bezkontaktního platebního terminálu i na internetu (včetně možnosti uhrazovat mikrotransakce v aplikacích).

Apple Card staví na přehledném uživatelském rozhraní, jež kopíruje tradiční designové křivky Applu, přičemž má svým klientům nabízet detailní přehled o uhrazených transakcích. Součástí jsou také různé grafy, které reflektují útraty v konkrétních časových obdobích, a štítky pro označování kategorií daných nákupů.

Ty vycházejí nejen za zaměření transance (jídlo, oblečení, zábava apod.), ale také z Apple Maps, díky kterým se mají zobrazovat přesná místa obchodníků, u nichž byl daný produkt pomocí Apple Card zakoupen.

Zajímavým prvkem je také funkce nazvaná jako Daily Cash. Na základě ní budou uživatelé vždy dostávat zpět konkrétní procento z provedené platby. U transakcí provedených přímo s Applem (respektive za jeho služby v App Storu a v Apple Storech) to budou 3 procenta, u plateb u jiných obchodníků pak 2 procenta. Výhodou má být také absence skrytých poplatků, nízké úroky a také dedikovaný graf určený k tomu, aby uživatelům nabízel optimální přehled o platbách a úrocích.

Apple v rámci Apple Card pochopitelně sází i na zvýšenou bezpečnost: každá karta má mít vlastní unikátní kód bezpečně uložený v zařízení (v takzvaném Secure Elementu), přičemž jednotlivé platby bude nutné potvrzovat pomocí Face ID nebo Touch. Ke každé transakci se pak pojí speciální dynamický kód, což jen posiluje bezpečnost během placení. Nikdo by tak neměl vědět, co a kde uživatelé pomocí Apple Card nakoupili.

K dispozici bude i fyzická karta

Apple Card nemá být jen o digitálním pojetí, ale také i fyzickém. Apple totiž navrhl i titanovou kartou, kterou bude možné používat především tam, kde Apple Pay jako takové není podporováno. Ta je vedle svého vzhledu zajímavá i tím, že na sobě nemá žádné číslo, bezpečnostní kód nebo datum expirace. A ani nutnost podpisu.

Dle očekávání pak Apple Card bude dostupná pouze ve Spojených státech amerických, kam by měla dorazit v průběhu léta. O ostatních zemích zatím nejsou žádné bližší informace.

Komentáře