Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple představil nové iMacy. Nabídnou lepší procesory a grafické karty až s dvojnásobným výkonem

Oficiální konference Applu je sice naplánována až na příští pondělí, gigant z Cupertina se nicméně své fanoušky rozhodl zásobovat některými novými produkty už teď. Zatímco včera totiž Tim Cook a spol. z ničeho nic ukázal nový iPad mini a iPad Air, dnes došlo k dalšímu ne příliš očekávanému odhalení v podobě nových iMaců. Ty nově obsahují silnější procesory a výkonnější grafické karty.

Varianta s uhlopříčkou 21,5 palce konkrétně nabídne 3,6GHz čtyřjádrový Intel Core i3 procesor osmé generace nebo 3,0GHz šestijádrový Intel Core i5 osmé generace s grafickou kartou Radeon Pro 560X. Větší 27palcová verze se pak dočkala rovnou tří nových variant, a to:

  • 3,0GHz 6jádrový Intel Core i5 osmé generace s grafickou kartou Radeon Pro 570X se 4 GB paměti GDDR5
  • 3,1GHz 6jádrový Intel Core i5 osmé generace s grafickou kartou Radeon Pro 575X se 4 GB paměti GDDR5
  • 3,7GHz 6jádrový Intel Core i5 deváté generace s grafickou kartou Radeon Pro 580X s 8 GB paměti GDDR5
Nové iMacy

Je to tedy vůbec poprvé, co do klasických iMaců zamíří očekávaná grafická karta Radeon Pro Vega, která by dle Applu měla nabídnout 50procentní nárůst grafického výkonu, který tvůrci mohou využít na tvorbu 3D obsahu (renderování), editací videí nebo vývoj komplexních počítačových her.

Všechny nové iMacy, které jsou po designové stránce totožné s předchozími modely, jsou samozřejmě v základu vybaveny nejnovějším operačním systémem macOS Mojave a pořídit je lze za ceny v rozmezí od 39 990 korun v případě 21,5palcové varianty s 3,6GHz čtyřjádrovým procesorem a 1TB úložištěm do 69 990 korun v případě volby 27palcové varianty s 3,7GHz 6jádrový procesor a 2 TB úložištěm.

Nové iMacy

Kompletní ceník samozřejmě najdete na českých stránkách Applu. Objednávky jsou již spuštěny.

Komentáře