Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple uvádí streamovací platformu v aplikaci Apple TV a službu Apple TV+ s vlastními kvalitními pořady

Apple představil novou aplikaci Apple TV, která, podobně jako ta předchozí známá přímo z tvOS, funguje především jako agregátor obsahu třetích stran. Potvrzují se tak reporty, že Apple nespouští vlastní streamovací službu podobnou například Netflixu, ale jednotnou streamovací platformu pro obsah mnoha poskytovatelů.

Hlavní změnou v aplikaci je sekce Apple TV Channels, služba podobná tradičním poskytovatelům televize. Obsahuje jednotné předplatné, jeden účet pro všechny předplacené kanály, vysokou obrazovou kvalitu apod. Liší se však zaměřením na video na vyžádání a pravděpodobně hlavní výhodou je možnost vybrat si pouze požadované kanály, nezávisle na balíčcích předurčených poskytovatelem.

Hlavní sekcí nové aplikace Apple TV je Watch Now – sdružuje se zde jednak přehled všech aktuálně sledovaných seriálů a případně nedodívaných filmů a jednak doporučení od lidských kurátorů Applu (podobně jako u Apple Music). Kromě toho obsahuje aplikace také tradiční sekce pro filmy, dětské pořady aj.

Je zřejmé, že aplikace Apple TV má být platformou pro sledování obsahu obecně, ne jen na televizi, dostupná tedy bude nejen na zařízení Apple TV, ale na většině platforem Applu (tedy iOS a na podzim i v macOS) a dokonce také na některých chytrých televizích – zmíněny byly značky Samsung, Sony, LG, Vizio, a „krabičky“ Roku TV a FireTV. Jako první se aplikace objeví na televizích Samsungu. Pro zmíněné chytré televize platí také příchod podpora AirPlay 2 ve druhé polovině tohoto roku.

Nová aplikace Apple TV bude dostupná v květnu tohoto roku ve více než 100 zemích a celkem bude zahrnovat přes 150 televizí a streamovacích služeb jako HBO, Showtime, Starz, CBS, Tastemade, Canal+, Charter Spectrum, Amazon Prime, Hulu a další.

A kde bude obsah Applu? V Apple TV+

Apple TV+ bylo představeno prostřednictvím černobílého videa s množstvím oceňovaných tvůrců – objevili se Steven Spielberg, J. J. Abrams, M. Night Shaymalan, Ron Howard, Damien Chazelle, Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a další. Všichni přitom hovořili o mnoha aspektech tvorby příběhů, které mají službu pohánět a stát v jejím centru. Pointou je přitom zjevně kvalita a imrezivita příběhů, ne jejich nepřeberné množství – o to se postará aplikace Apple TV.

V publiku bylo k vidění mnoho známých Hollywoodských herců a dalších filmařů, mnozí z nichž se později objevili na pódiu a představili pořady, na kterých pro Apple pracovali. Steven Spielberg představil návrat legendárního pořadu Amazing Stories. Následovala jej trojice Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steve Carell a podle očekávání popsali komediální drama The Morning Show z prostředí denního zpravodajství. Další pořady různých žánrů představili Jason Momoa, Kumail Nanjiani, Pták Buk ze Sezamové ulice, J. J. Abrams a Sara Bareilles a s velkými fanfárami dorazila také Oprah.

Apple TV+ samozřejmě nebude obsahovat reklamy a vše bude dostupné online i offline. Podobně jako aplikace Apple TV, bude i Apple TV+ dostupná nejen pro pouze několik vybraných zemí, ale od spuštění pro více než stovku – zda je mezi nimi i Česko, zatím nelze potvrdit, ale je to pravděpodobné. Naneštěstí se nepotvrdily optimistické předpoklady o dostupnosti už na jaře, takže Apple TV+ půjde sledovat až na podzim letošního roku. Cena zatím není známa, mělo by se ale jednat o samostatné předplatné.

Komentáře