Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple už nebude odmítat opravit iPhony s neoriginální baterií
Foto: JerryRigEverything/YouTube

Apple má dlouhodobě status firmy, která nemá ráda, když s jejími zařízeními technicky manipuluje někdo jiný než její zaměstnanci. V posledních několika letech se tato situace stupňovala, kdy Apple některá zařízení opravená v neautorizovaných servisech dokonce blokoval, takže přestaly zcela fungovat. Nynější zpráva o akceptování zařízení s bateriemi třetích stran by tak možná mohla být malým krokem na cestě k lepší opravitelnosti produktů Applu.

Konkrétně se jedná o to, že Genius Bary v Apple Storech a autorizované servisy Applu budou nově přijímat k opravě i zařízení, která v sobě mají baterie nainstalované servisy třetích stran. Informují o tom interní dokumenty společnosti.

Dosud byl iPhonům s neoriginální baterií oficiální servis vždy odepřen bez ohledu na okolnosti a nebylo ani důležité, že by se servis netýkal baterie. Podle uniklého dokumentu se tento postup má změnit a nainstalovaná baterie bude ignorována při opravě například displeje, základní desky, mikrofonů a podobně s tím, že bude platit také standardní ceník oprav.

Vyměněna může být také neoriginální baterie za originální, přičemž si Apple nebude účtovat žádnou přirážku oproti standardní ceně výměny. V případě poničené baterie nebo její špatné instalace (kdy bylo použito příliš mnoho lepidla) jsou technici Applu dokonce instruováni vyměnit celý iPhone pouze za cenu výměny baterie. Tyto nové postupy by měly vejít v platnost tento čtvrtek a měly by se týkat celého světa.

Apple sice stále bude odmítat opravit zařízení s nepůvodními základními deskami, kryty, mikrofony, konektory, tlačítky a dalšími komponenty, snad se ale vskutku jedná o náznak postupného uvolňování extrémně striktní servisní politiky Applu, která často poškozuje uživatele a není cílena pouze na špatné zacházení se zařízeními.

Komentáře