Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vydal iOS 12.2. Nabízí AirPlay 2 pro televize třetích stran a podporu nových AirPods
Foto: Samsung

Ačkoliv se včerejší tisková konference Applu točila výhradně okolo čtveřice nových služeb pro konzumaci digitálních magazínů (Apple News+), placení (Apple Card), hraní her (Apple Arcade) a streamování televizního obsahu (Apple TV+), dostaly se potají na povrch i další softwarové aktualizace. Jmenovitě nová verze iOS 12.2, která už je nyní nabízena ke stažení a instalaci (824 MB).

Ta přináší spíše drobnější vylepšení, která ale na druhou stranu mohou být pro řadu uživatelů zcela zásadní. Jednou z hlavních je příprava podpory AirPlay 2 a HomeKitu pro televize třetích stran, respektive Samsung, LG a Sony. Na řadu se dostala i úprava virtuálního dálkového ovladače k televizi, jenž nabízí například nové povely pro Siri ke spuštění filmů či seriálů na Apple TV.

iOS 12.2 mimo jiné přináší i podporu druhé generace sluchátek AirPods, které Apple před pár dny odhalil. Mezi další novinky patří i čtyři nové Animoji (žirafa, žralok, divoké prase a sova), drobné inovace ve funkci Čas u obrazovky, kvalitnější zvukové nahrávky v iMessage a samozřejmě také službu Apple News+, která však pro uživatele v Česku není dostupná. Souběžně s těmito novinkami má být zahrnuta také podpora digitálního pera Crayon od Logitechu pro iPady Pro.

Pro aktualizaci na iOS 12.2 stačí jít do Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru a následně (po připojení na Wi-Fi) začít stahovat/instalovat. Všechny novinky týkající se nové aktualizace jsou pak k dispozici přímo v této sekci.

Komentáře