Inzerce      O nás     CzechCrunch  
České vývojářské studio Ackee vytvořilo iOS aplikaci pro Německý spolkový sněm, která pomůže v boji proti fake news

České vývojářské firmy už se dávno nesoustředí jen na relativně malý český rybník, ale se svými produkty míří i za hranice. Jednou z nejaktivnějších firem v tomto směru je i karlínské vývojářské studio Ackee, zaměřující se na vývoj mobilních a webových aplikací.

To loni v Německu vyhrálo výběrové řízení pro vytvoření nové mobilní aplikace Německého spolkového sněmu, která by měla lidem zprostředkovávat ověřené informace o politickém dění v Německu a zástupcům Německého spolkového sněmu naopak umožnit efektivněji komunikovat se svými občany.

Ten se nyní rozhodl aplikaci zpřístupnit oficiálně a pustil ji do ostrého provozu.

“Naším úkolem bylo vytvořit rychlejší, přehlednější a dostupnější aplikaci, která lidem zprostředkuje ověřené informace o politickém dění a umožní Bundestagu efektivněji komunikovat. Díky naší expertíze jsme tak mohli přispět k digitalizaci a větší transparenci státní správy,“ říká Josef Gattermayer, spoluzakladatel českého studia Ackee.

Aplikace pro německý Bundestag

Nově vyvinutá aplikace, která nahrazuje předchozí devět let starou verzi, umožňuje nyní uživatelům snadno vyhledávat informace o dění v Bundestagu a jeho členech, sledovat online přenosy ze zasedání nebo dostávat upozornění na živá vysílání. Cílem je, aby lidé měli možnost získat přehled o dění v Německém spolkovém sněmu v reálném čase a zároveň dostali do rukou nástroj schopný bojovat proti jednomu z největších problémů posledních let, tzv. fake news.

„Jsme opravdu pyšní, že můžeme realizovat projekt, který posiluje demokracii. V době plné dezinformací je velmi důležité, aby byly státní instituce schopny veřejnosti dodávat pravdivé a nezkreslené informace,“ dodává Gattermayer.

Aplikaci můžete zdarma stahovat zde.

Sídlo Ackee v pražském Karlíně

Komentáře