Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Další krok pro zlepšení Siri. Apple koupil malý startup od bývalých inženýrů Googlu
Tim Cook, CEO Applu (Foto: Fortune Photo / Flickr)

Ačkoliv „Apple čas od času kupuje malé technologické firmy, aniž by komentoval svůj záměr“, poslední měsíce se dá relativně snadno vydedukovat, na co tyto startupy potřebuje. Již nějakou dobu se totiž gigant pod vedením Tima Cooka ve svých dílnách snaží vylepšovat hlasovou asistentku Siri, což je i důvod, proč pod svá křídla před nedávnem pojal startup s názvem Laserlike.

Ten byl založen před čtyřmi lety trojicí bývalých inženýrů z Googlu (Anand Shukla, Srinivasan Venkatachary a Steven Baker) s cílem vytvořit takovou platformu, která by sloužila pro detailní a personalizované vyhledávání obsahu. Ať už by šlo o zpravodajství z blízkého okolí daného uživatele, webové stránky nebo o vizuální content typu fotek a videí.

K těmto účelům pak Laserlike, který podle serveru Crunchbase za své působení nasbíral přes 24 milionů dolarů v investicích, naprogramoval i dedikovanou aplikaci, jež měla uživatelům nabízet přehledné rozhraní s možností rychlého vyhledávání na základě strojového učení. Ostatně jak píše přímo Laserlike: Tímto způsobem chceme opravit Internet a doručovat lidem kvalitní informace z jiné perspektivy.

Tato oblast pochopitelně zajímá i Apple, respektive divizi zabývající se Siri, která sice postupně podniká pozitivní kroky k lepším zítřkům této hlasové asistentky (například s oblíbenou funkcí Zkratky), ale oproti konkurenci (Google Assistant) poměrně silně zaostává. Díky této akvizici, jejíž suma se na veřejný povrch zatím nedostala, by tak Siri mohla svou „vyhledávací práci“ zvládat lépe.

Siri nicméně nemusí být jediným produktem, kterému by know-how Laserliku mohl pomoci. Obecně má sloužit i pro vylepšení snah na poli umělé inteligence a strojového učení, kvůli kterým do firmy přišel i John Giannandrea. Dále je možné očekávat, že se technologie tohoto startupu ze Silicon Valley promítnout i do chystaných AR brýlí.

Komentáře