Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky této jednoduché macOS aplikaci můžete omezit prokrastinaci pomocí procent

Existuje celá řada způsobů, jak můžete omezit prokrastinaci a věnovat se naopak produktivnějším věcem, které do vašeho života přináší skutečně něco hodnotného. Ať už jde například o jednoduché to-do listy nebo všemožná motivační videa. Jednou z oblíbených metod jsou také procenta, respektive procentuální vyobrazení, kolik času vám v daném období zbývá.

Díky tomuto údaji pak můžete přesně vidět, že vám do konce dne zbývá například 40 procent, což vás může nakopnout k tomu, abyste úkoly, které tradičně odkládáte, v průběhu této doby vyřešili. Na obdobném principu funguje i jednoduchá aplikace Day Night, která je dostupná pro operační systém macOS, konkrétně pro jeho horní lištu.

Prakticky jde o vizualizaci, která vám má připomínat, v jaké fázi dne (nebo měsíce či roku) procentuálně jste. Nastavit si můžete i procenta v kontextu konkrétní doby, během které máte ideálně pracovat. Vhodnou funkcí je i možnost adaptace na tmavý režim, který je v rámci macOS Mojave pro Macy dostupný. Poté se rozhraní změní z klasické oranžové barvy na tmavě fialovou.

Ač se nejedná o žádnou ryze důmyslnou aplikaci, již několikrát bylo mnohými potvrzeno, že s jednoduchými nástroji se pracuje nejlépe. I tak však chce tvůrce Sanjevi Rau Day Night výhledově doplnit o například možnost to-do úkolů s deadliny, které by byly taktéž vyobrazovány v procentech. Pak by aplikace mohla teoreticky nahrazovat i tradiční to-do listy.

Day Night lze zakoupit za 5 dolarů na oficiálních webových stránkách. Vedle macOS je aplikace dostupná také pro Windows.

Komentáře