Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky této webové zvukové aplikaci lze z reproduktoru iPhonu rychle vypudit vodu

Pokud používáte minimálně druhou generaci Apple Watch a rádi s nimi plavete, pravděpodobně víte, že disponují zajímavou funkcí, díky níž lze vypudit vodu, která vám během této vodní aktivity natekla do otevřených otvorů (především do reproduktoru). Prakticky k tomu slouží digitální korunka, kterou točíte a za přítomností speciálních zvuků se postupně vypuzuje veškerá voda ven.

Jakmile Apple tuto možnost u Series 2 představil, logicky se vyrojily myšlenky, proč něco podobného neimplementovat i do iPhonu. Pravděpodobně jste již totiž čelili situaci, kdy vám telefon výrazně zmokl nebo upadl do toalety či umyvadla. Jednalo by se tedy o poměrně vhodné využití, a to i přes fakt, že od modelů 7 (7 Plus) slibují iPhonu jistou voděodolnost (která však nemusí být 100%).

Smysl v této možnosti vycítil i vývojář Joseph Maxim, který přes víkend vytvořil jednoduchý webový nástroj, díky němuž byste měli být schopni dostat přebytečnou vodu ven z reproduktorů iPhonu. Šel na to přes stejný princip jako Apple u Apple Watch, a sice přes zvuky. Na webu pod názvem FixMySpeakers tak zprovoznil dedikované tlačítko, po jehož stisknutí se začnou rozeznívat specifické tóny.

Vzhledem k těmto zvukovým vlnám se tak reproduktory snaží tlačit vodu pryč a současně chránit plnohodnotnou funkčnost celého zařízení. Maxim navíc dodal, že bude pracovat i na speciální zkratce pro Siri Shortcuts, tudíž by dostupnost měla být pro uživatele ještě pohodlnější.

Komentáře