Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky tomuto doplňku budete moci skrze iPhone naslouchat skrytým zvukům (nejen) svého těla

Pokud jste se někdy setkali se stetoskopem, s největší pravděpodobností to bylo pouze v ordinaci u doktora, který jej používal k poslechu vašeho tlukotu srdce nebo dýchání. Tento původně zdravotnický nástroj však nemusí nutně patřit pouze do rukou odborníků, ale při správné modifikaci i běžným uživatelům, kteří s ním mohou poslouchat „skryté“ zvuky svého okolí, což je vizí čínského týmu Shawyueh Lin.

Ten na crowdfundingové platformě Kickstarter o velké množství překonal nastavenou hranici ve výši 3 000 dolarů na mobilní doplněk pod názvem Stemoscope, jenž má sloužit jako novodobý stetoskop s propojitelností s iPhonem. Jeho cílem je pak nabídnutí běžným lidem moderní řešení o přibližné velikosti mince, díky kterému mohou sami naslouchat nejen svému tlukotu srdce, ale také zvukům zvířat nebo třeba stromů.

Jde na to zejména přes myšlenku, že všechny tyto skryté tóny mohou být něčím zajímavé. A vzhledem k tomu, jaký je o Stemoscope zájem, to tak vnímá i veřejnost. Uživatelé si totiž zvuky, které lze získat přiložením tohoto malého gadgetu na danou plochu těla či jiného objektu, mohou nahrávat a ukládat do svých iPhonů. Nechybí ani možnost rychlého sdílení mezi rodinou a přáteli.

To může být velmi zajímavé například ve spojitosti s novorozenci, jejichž tlukot srdce nebo dýchání může sloužit jako jedna z památek pro rodiče. Využití je samozřejmě mnohem širší a prakticky bude záležet jen na uživatelích, na co tento produkt použijí. Součástí celého řešení je pochopitelně i dedikovaná mobilní aplikace pro iOS (potažmo i Android), která dokáže i vizualizovat plochu, kam byl Stemoscope položen. Nehledě na to, že lze zaznamenávat historii zvuků a další parametry.

Shawyueh Lin s ním mimo jiné cílí i na oblast vzdělávání žáků základních a středních škol, kteří mohou Stemoscope používat pro svou výuku a učit se tak základům lidského těla z jiné perspektivy. Učebnice přeci jen zvuky náležitě neinterpretují. Co se pak týče ceny, nejlevněji lze tento inovativní stetoskop sehnat momentálně za 29 dolarů (cca 660 Kč), přičemž doručení je odhadováno na květen letošního roku.

Komentáře