Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Donald Trump si spletl jméno šéfa Applu Tima Cooka. Oslovil ho jako Tim Apple
Foto: Cage Skidmore / Flickr

Vzhledem k tomu, že americký prezident Donald Trump bývá velmi aktivní na svém Twitteru, kde komentuje aktuální světové dění a prosazuje názory své administrativy, je poměrně běžné, že se občas splete v pravopise a změní význam sdělení. Internet si z těchto chyb ostatně často utahuje a protože Twitter nedovoluje upravovat příspěvky, veřejnost se na ně může kdykoliv podívat.

Trump nicméně nezůstává pouze u překlepů na sociálních sítích, což nyní potvrdilo i setkání s CEO Applu Timem Cookem. I když se během něj zpravidla řešily záležitosti okolo stránky vzdělávání, kterou konkrétně Apple velmi tlačí kupředu (například iniciativa Everyone Can Code), svět spíše zajímá, jak prezident jednoho z nejdůležitějších lidí v technologickém byznysu nazval.

CEO Applu Tim Cook (Foto: Fortune Global Forum 2017 / Flickr)

Během konverzace si totiž americký prezident vzal „konečné“ slovo, aby Cookovi poděkoval za to, jak investují ve Spojených státech a jak se snaží na tamním trhu rozšiřovat pracovní místa. Namísto toho, aby jej oslovil jeho pravým jménem, Trump nedopatřením zaměnil příjmení a výkonného ředitele Applu nazval jako „Tim Apple“.

Rázem se strhla lavina vtipných komentářů ve stylu, jak během příštího jednání nazve například šéfa Amazonu Jeffa Bezose (Jeff Amazon) nebo zakladatele Microsoftu Billa Gatese (Bill Microsoft). Trump navíc podobný přeřek zaznamenal již v minulosti, když nazval CEO firmy Lockheed Martin Marillyna Hewsona jako „Marillyn Lockheed“.

Komentáře