Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Elegance na prvním místě. I takto by mohly vypadat brýle od Applu
Foto: Xhakomo Doda/Behance

Brýle s rozšířenou realitou by se měly stát dalším, zcela novým produktem, který Apple uvede do svého portfolia. Kalifornská firma k tomuto účelu nejenže koupila malé startupy pro vývoj čoček (Spektral) a integraci samotné AR technologie (Akonia Holographics), ale také vytvořila speciální pozici zaměřenou přímo na marketing rozšířené reality.

O tom, že Apple své AR brýle skutečně představí, je mimo jiné přesvědčen i expert na jablečné aktivity Mark Gurman z agentury Bloomberg, který před časem zmínil, že je tým Tima Cooka představí již v roce 2020. Vzhledem k těmto solidním domněnkám se tak logicky probírá, čím by tyto brýle mohly být unikátní.

Pokud jsou minimálně Gurmanovy zdroje ověřené a pravdivé, měly by být založeny na jednom speciálním čipu, který by si Apple vytvořil přímo ve svých dílnách. Díky němu by tak mohly být spolehlivě propojovány s ostatními zařízeními od Applu a promítat celou řadu informací přímo před očima uživatelů.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Vzhledem k tomu, že má jít o rozšířenou realitu, v praxi by celý proces mohl vypadat tak, že se budou majiteli veškeré údaje (ať už například zprávy z iMessage, navigace z Apple Maps nebo speciální aplikace vytvořené na míru brýlím) objevovat na sklech a současně nerušily pozornost od reálného života.

Spolu s technickými parametry se ale také řeší, jak by mohly vůbec vypadat. A na to nově nachází svou odpověď italský designér Xhakomo Doda (ten, který navrhl možný vzhled AirPodů druhé generace), který si myslí, že Apple půjde cestou elegance a minimalismu. Bez žádného ryze futuristického pojetí.

Jednoduchý design, kterému dominuje černý pás pro kameru a mikrofony.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Pohled na rozhraní Siri. Podobně by mohly být zobrazovány i aplikace.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Skla by byla přichycena pomocí magnetů. Šlo by je i snadno odnímat.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Stejně jako nožičky od hlavního pásu.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Magneticky přichycovat by bylo možné i jiné nožičky.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Například za ty v koženém červeném provedení.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Červená edice by mohla být známkou luxusu, a to díky spolupráci se Cartierem.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

A takto by vypadaly od možných Apple Glasses krabičky, založeny na známém vzhledu.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Komentáře