Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Funkce pro měření EKG na Apple Watch se rozšířila do 19 zemí Evropy

Je tomu sotva pár dní, co se na povrch dostala informace o brzkém příchodu nové aktualizace watchOS pod označením 5.2, která by přinesla zejména podporu měření EKG v Apple Watch Series 4 do vybraných evropských zemí. Apple tuto verzi vydal poněkud překvapivě rychle a od včerejších nočních hodin si ji tak mohou zdarma nainstalovat všichni majitelé jablečných hodinek, kteří mají svůj iPhone aktualizovaný na iOS 12.2.

Co se týče přidaných novinek, dle očekávání zaujímá hlavní roli právě zmíněná širší podpora měření elektrokardiogramu. Apple ji oficiálně vypustil pro všechny modely Series 4 v Hongkongu a rovnou 19 evropských zemích.

Mezi ně patří Rakousko, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rumunsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Česká republika se do této vlny nedostala a spekulace, že by se tato podpora týkala všech zemí Evropského hospodářského prostoru, se tak nenaplnily.

Foto: Apple

Uživatelé, kteří mají hodinky zakoupené v jedné z této zemí a současně se v ní i reálně nacházejí, tak nově mohou digitální korunku umístěnou na boku těla využívat i jako relativně spolehlivý zdravotní nástroj pro sledování srdeční aktivity. Ta se následně promítá přímo na displeji Apple Watch a také v iOS aplikaci Zdraví.

S tím se pojí i funkce pro měření případného nepravidelného srdečního rytmu, která dle různých zpráv již dokázala konkrétním lidem prakticky zachránit život. Zajímavým benefitem tohoto zdravotního prvku, jenž je taktéž dostupný v uvedených zemích, se stávají i automatické notifikace, které majitele upozorňují, zdali se mu se srdcem něco neobvyklého neděje a nepřichází takzvaná fibrilace síní.

„Poznali jsme, jak velký dopad mají aplikace pro měření EKG a notifikace pro detekování nepravidelného srdečního rytmu na naše zákazníky ve Spojených státech. Jsme nadšeni z toho, že tyto prvky můžeme přinést i uživatelům v Evropě a Hongkongu, aby mohli mít přesnější informace o zdraví,“ dodává šéf operací Applu Jeff Williams. Informace o dalším rozšířením (třeba právě do Česka) nezmínil.

Součástí watchOS 5.2 je mimo jiné i podpora funkčnosti pro AirPody druhé generace, které nabízí nový rychlejší čip H1, funkci „Hey Siri“ a bezdrátové nabíjecí pouzdro, a také nové barevné ciferníky pro exkluzivní edici Hèrmes.

Komentáře