Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jak obstály nové AirPods oproti původním? Hodnotí Filip Brož, jeden z prvních českých majitelů

V průběhu včerejšího dne se do rukou prvních šťastlivců začala dostávat nová, v pořadí druhá generace oblíbených bezdrátových sluchátek AirPods. Ta – jak je známo – vypadá totožně s původní variantou z roku 2016 (pokud tedy nepočítáme možnost gravírování), nicméně přináší několik zajímavých funkcí, díky kterým by někteří uživatelé mohli na inovovaný model přesedlat.

Mezi hlavní novinky totiž patří vylepšené párování a lepší přenos pomocí čipu H1, funkce „Hey Siri“ pro hlasové povely bez nutnosti fyzické interakce se sluchátky, a bezdrátové nabíjecí pouzdro, které se taktéž s očekávaným příchodem nové verze hojně skloňovalo. Na první zkušenosti s AirPods druhé generace jsme se proto zeptali Filipa Brože, šéfredaktora magazínu iPure.cz, kterému včera mezi prvními dorazily.

Jaké novinky sis oproti původní generaci všiml hned při rozbalení?

To, co mě hned během prvního styku s krabičkou dostalo, byla zmínka o AirPower. Je to poněkud úsměvné, jelikož všichni víme, jak to s AirPower vypadá (respektive nevypadá), ale je tam jasně napsané, že jsou AirPody kompatibilní s touto „tajemnou“ nabíjecí podložkou. Jinak šlo o známý zážitek – zabalená sluchátka, manuály, kabel. A pozor, bez samolepek.

Je H1 o poznání lepší/rychlejší než W1? Nebo jde spíš o marketingový tah Applu?

Jednoznačně je. Poznal jsem to již při prvním párování s dalšími zařízeními, tedy první párování jsem udělal na iPhonu a následně sluchátka přepínal na dalším zařízení. U první generace jsem byl zvyklý na drobnou prodlevu, tady vše funguje hned. Ta rychlost je opravdu znát.

Jak je na tom zvuk po prvních hodinách poslechu? Zdá se ti kvalitnější, jinak vyvážený?

Přijde mi naprosto stejný. Paradoxně si myslím, že se sluchátka potřebují rozehrát, takže ještě nějakou dobu bude trvat, než z nich vymáčknu maximum. Subjektivně mi přijdou zvukově stejná, jako předchozí generace, ale ještě je brzo na závěry. Někteří zahraniční redaktoři a uživatelé hlásí, že jim nová generace přijde lepší. Uvidíme.

Můžeš po takto krátké době posoudit, jak spolehlivě funguje nabíjení pouzdra?

Funguje, tak jak bychom čekali – položíte na nabíječku, rozsvítí se dioda a začnou se nabíjet. Co mě překvapilo, je to, jak rychle se obal zahřál, sotva jsem ho udržel v ruce. Jinak samozřejmě kabel je stále rychlejší než bezdrátové nabíjení. Takže z hlediska rychlosti doporučuji nabíjet klasicky přes něj.

Jak rychle reaguje Siri na povel „Hey Siri“? Jde o pohodlnou zkušenost, nebo to na tvůj vkus příliš trvá?

Reaguje okamžitě, řeknete Hey Siri a ihned můžete dál plynule mluvit. Stejně jako u iPhonu či HomePodu. Siri komunikuje skvěle. Zároveň ve sluchátkách ihned slyším odpověď a mohu na ni navázat.

Můžeš už teď zhodnotit, jak je na tom výdrž baterie?

Apple v technických parametrech udává, že by měla být o hodinu delší výdrž. Zatím jsem to však nestihl otestovat v praxi. Toto chce čas.

Co ti na nových AirPodech stále chybí? Co by do nich Apple mohl implementovat v další generaci?

Rozhodně nějaký stupeň voděodolnosti. Zároveň mě trochu zklamalo provedení. U první generace byl pant, který drží horní část víčka nerezový. U druhé generace je z plastu a celkem to skřípe. Minimálně podle Marka Gurmana (experta na Apple ze serveru Bloomberg, pozn. red.) to má být kvůli bezdrátovému nabíjení a cívce, ale i tak to působí podivně.

Kdybys měl vybrat jednu, pro tebe stěžejní funkci u nových AirPodů, která by to byla?

Rychlost párování. Často během dne přecházím mezi zařízeními a toto je funkce, která mi šetří nejen čas, ale hlavně nervy.

Komentáře