Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Leander Kahney představuje další knihu o Applu. Tentokrát biografii o Timu Cookovi

Knihy o dění v Applu bývají mezi širokou veřejností poměrně oblíbené. Může za to zejména fakt, že tato cupertinská firma prošla během své historie celou řadou fascinujících zvratů, které se na papír s oblibou překlápějí. Nehledě na to, že populárním formátem je vedle všemožných marketingových pouček také zaměření na jednotlivá působení konkrétních zaměstnanců, především těch vedoucích.

Opomene-li se legendární Steve Jobs, jehož osobnost spisovatelé často přepisují, jedním ze zásadních členů je pochopitelně i dvorní designér jablečných produktů Jony Ive. Na něj se ve své knize Jony Ive: The Genius Behind Apple’s Greatest Product soustředil autor Leander Kahney, který v ní popsal klíčové momenty tohoto úspěšného Brita. A právě Kahney se nyní vrací s další knihou, tentokrát však zaměřenou na toho nejvyššího – Tima Cooka.

Šéf Applu má být ústřední postavou chystané biografie pod názvem Tim Cook: The Genius Who Took Apple to the Next Level, která má pojednávat především o situaci, kdy Cook (tehdy ještě provozní ředitel Applu) převzal nejtěžší břemeno jeho profesní kariéry a stal se po Jobsovi CEO společnosti. Kniha má mimo jiné na svých 320 stránkách popisovat i jeho povahu pojící se k této roli a vizi, kterou v Applu od jmenování do nejvyššího postu prosazoval.

Tim Cook, CEO Applu (Foto: Fortune Photo/Flickr)

Kahneymu měli k jeho tvorbě sloužit i lidé, kteří v Applu pracují, potažmo pracovali. Ti mu měli dát i vhled do celého dění uvnitř společnosti, přičemž nedílnou součástí knihy má být i důkladnější rozebrání kauzy s FBI v kontextu teroristického útoku v kalifornském San Bernardinu a Cookův maximální důraz na bezpečnost uživatelů. Chybět nemají ani komentáře k tomu, jak Apple dosáhl hranice 1 bilionu dolarů v tržní hodnotě a mnoho dalšího.

Co se týče vydání, Tim Cook: The Genius Who Took Apple to the Next Level má být uvedena 16. dubna, a to jak na oficiálním online knihkupectví Applu (Apple Books), tak i například na Amazonu. Cena je stanovena na 14 dolarů a již nyní si je možné knihu předobjednat (v angličtině).

Komentáře